Pięć najnudniejszych zawodów świata

najnudniejsza-praca

W poniedziałkowy ranek niewiele osób idzie do pracy z uśmiechem na twarzy. Praca zazwyczaj kojarzy się z nudą i monotonią. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre osoby mają gorzej niż my. Jakie zawody można uznać za najnudniejsze na świecie?

Księgowy/księgowa

Na pytanie o najnudniejszy zawód większość osób odpowiada zgodnie – księgowy. Np tutaj można zobaczyć jakie są wady i zalety pracy księgowego. Skąd przekonanie o tym, że jest to mało ciekawa praca? Na pewno jest to związane z tym, że księgowy zazwyczaj zajmuje się niezbyt interesującymi, ale za to żmudnymi obliczeniami. Jego praca zazwyczaj nie jest również zbyt urozmaicona, a siedzenie w biurze przez cały dzień na pewno nie jest także zbyt interesującym zajęciem. Trudno jest przypuszczać, że ktoś wybiera taką pracę ze względu na szczerą pasję lub zainteresowania. Można się raczej spodziewać, że taka decyzja wynika ze stosunkowo dobrych dochodów w tego typu pracy. Jednocześnie można jednak znaleźć osoby, które pracują w tym zawodzie i uważają swoją prace za bardzo interesującą. Jak widać wszystko jest względne.

Kasjer/kasjerka

Praca na kasie w supermarkecie to niezbyt prestiżowy zawód, który jednocześnie nie wiąże się z dużymi odchodami. Jest to także jedno z bardziej monotonnych zajęć, jakie można znaleźć. Na czym polega praca kasjera? Oczywiście przede wszystkim na skanowaniu kodów kreskowych produktów. W niektórych sieciach kasjerzy są również odpowiedzialni za pakowanie zakupów, trudno to jednak uznać za bardzo interesujące urozmaicenie. Na obronę tego zawodu można powiedzieć, że mimo wszystko jest on związany z kontaktem z ludźmi. Niestety te kontakty są zazwyczaj ograniczone do kilku słów – proszę, dziękuję i miłego dnia. Łatwo także trafić na klienta, który nie będzie zbyt miły, dlatego nie ma raczej czego zazdrościć osobom pracującym na kasie.

Ochroniarz

Na pierwszy rzut oka taka praca może wydawać się nawet dosyć ekscytująca, ponieważ kojarzy się z niebezpiecznymi sytuacjami. Tymczasem zdecydowana większość ochroniarzy nie ma zbyt wiele zajęć, a ich rola jest raczej prewencyjna, to znaczy sam fakt ich obecności odstrasza potencjalnych złodziej. Dlatego większość ochroniarzy nie ma zbyt wiele do zrobienia w swojej pracy. Jednocześnie jednak muszą przez cały czas zachowywać pewien stopień czujności – w końcu jednak od czasu do czasu pojawiają się jacyś złodzieje. Wystarczy jednak popatrzeć na niezbyt wesołe miny ochroniarzy, którzy pracują w różnych sklepach, żeby domyślić się, że ich praca nie należy do bardzo ekscytujących.

Strażnik na warcie

Strażnicy stojący na warcie bardzo często kojarzą się charakterystycznymi brytyjskimi strażnikami w wysokich czapkach i czerwonych mundurach. Oczywiście nie tylko oni wykonują taką pracę, są jednak bardzo charakterystyczni i łatwo można ich zauważyć. Głównym zadaniem takiego strażnika jest po prostu stanie bez ruchu. Nie ma mowy o tym, żeby się przespacerować lub porozmawiać z kolegą obok. Zazwyczaj trochę rozrywki mogą dostarczyć turyści, którzy czasem próbują rozśmieszać strażników. Na szczęście dosyć szybko następuje zmiana warty. Strażnik może zejść z posterunku i poszukać jakiegoś ciekawszego zajęcia, żeby nie zwariować. Jest to na pewno praca, która wymaga sporo silnej woli i sporego samozaparcia.

Windziarz

Windziarz to osoba, której głównym zadaniem jest jeżdżenie windą i od czasu do czasu wciskanie różnych przycisków dla pasażerów. Na pewno nie jest to zajęcie, które może wykonywać osoba cierpiąca na klaustrofobię. Windziarz powinien wyglądać reprezentacyjnie. Fakt, że w swojej pracy przez cały czas spotyka się z ludźmi niewiele tutaj pomaga, ponieważ windziarz zazwyczaj sam nie może zaczynać rozmowy na tematy niezwiązane bezpośrednio z podróżą windą. Dlatego w jego pracy rzadko zdarzają się ciekawe rozmowy, zwłaszcza że ze zdecydowaną większością osób spędza zazwyczaj minutę lub dwie. Oczywiście od czasu do czasu windziarz, np. pracujący w hotelu, może stać się świadkiem różnych ciekawych zdarzeń, jednak nie ma się co oszukiwać – nie jest to raczej codzienność w tym zawodzie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*