Otwieramy zakład masarski – z jakich technologii warto skorzystać?

kyle-mackie-xOVDJ3hUjvw-unsplash (1)


Prowadzenie zakładu masarskiego i działalność w przemyśle mięsnym wymaga wielu przygotowań, dbałości o wysoką jakość produkcji, a także o spełnianie wszelkich norm sanitarnych. Dobrym rozwiązaniem będzie więc korzystanie z nowoczesnych technologii, które ułatwiają pracę, a jednocześnie sprawiają, że produkty końcowe są doskonałej jakości.

Wśród zakładów masarskich można spotkać zarówno niewielkie, rodzinne firmy, jak i duże zakłady przetwórcze, produkujące mięso i wędliny na wielką skalę. Te pierwsze bardzo często stawiają na tradycyjne rozwiązania i receptury używane od pokoleń. Ilość produkcji jest niewielka, świetna jest natomiast jakość produkowanych wędlin. W takich zakładach najczęściej wykorzystuje się wszelkie naturalne technologie, ręczne wykonywanie poszczególnych czynności, a także od dawna znane sposoby konserwowania i przedłużania terminu ważności żywności. W niewielkich zakładach można sobie pozwolić na ręczną pracę i sprawdzone, tradycyjne metody. W dużych zakładach produkujących na przemysłową skalę, konieczne jest już wspomaganie się wieloma nowoczesnymi technologiami.

Ułatwienie codziennej produkcji

W zakładzie, który wytwarza duże ilości wędlin, bardzo ważna jest automatyzacja i bardzo dobre planowanie każdego etapu produkcji. W tej kwestii dobrze jest stawiać na nowe technologie, sprawdzone i przetestowane maszyny i urządzenia, które pozwalają na szybka obróbkę mięsa, a także przeprowadzenie kolejnych procesów technologicznych. Przy wyborze konkretnych urządzeń, warto zwracać uwagę na ich jakość, sprawność, parametry techniczne, a także na łatwość utrzymania w czystości. W zakładzie mięsnym niezwykle istotne są bowiem warunki sanitarne, które muszą być na najwyższym poziomie. Aby mieć pewność, że produkcja przebiega szybko, sprawnie i według wyśrubowanych wymogów higienicznych, warto stawiać na najlepsze sprzęty. Nawet, jeśli na początku jest to spora inwestycja, może się okazać, że właśnie dzięki niej cała firma będzie mogła odnieść sukces w sprzedaży swoich wyrobów.

Warto stawiać na naturalne rozwiązania

Wykorzystanie zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń nie wyklucza stosowania naturalnych i znanych od dawna sposobów wytwarzania wędlin i dbania o ich wysoką jakość. Nie wszystko, co jest wytwarzane maszynowo, musi być pełne konserwantów, wypełniaczy, wzmacniaczy smaku i innych środków chemicznych, które pozwalają na obniżenie kosztów produkcji i wytworzenie z jednego kilograma mięsa kilku kilogramów różnego rodzaju wędlin. W planowaniu produkcji dobrze jest brać pod uwagę upodobania i potrzeby konsumentów, którzy z roku na rok są coraz bardziej wymagający. Osoby, które kupują wędliny, sprawdzają dokładnie ich skład, zawartość poszczególnych surowców, zwracają uwagę na obecność konserwantów czy wypełniaczy. Jeśli wybieramy aromaty przyprawowe, dobrze jest stawiać na naturalne rozwiązania, które sprawiają, że smak i aromat gotowych wędlin są faktycznie doskonałe i przyciągać będą przede wszystkim jakością.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*