Otwieramy biznes sezonowy – gdzie zdobyć wsparcie finansowe?

ice-cream-1177795_640

Prowadzenie biznesu sezonowego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które mają własne firmy. Najczęściej w ciągu kilku miesięcy działalności można w takim biznesie zarobić o wiele więcej niż w innych firmach przez cały rok nieprzerwanego działania. Trzeba jednak pamiętać, że zanim zaczniemy zarabiać, na samym początku trzeba właściwie zainwestować. Niestety, nie zawsze dysponujemy odpowiednimi środkami do inwestycji. Wtedy trzeba szukać różnych rozwiązań finansowych, które pozwolą na wystartowanie z biznesem.

Każdy, nawet niewielki biznes sezonowy potrzebuje na starcie inwestycji. Nawet, jeśli chcemy otworzyć niedużego food trucka czy budkę z lodami, musimy prze startem zainwestować w samochód lub lokal, sprzęt, wyposażenie oraz wysokiej jakości produkty. Konieczne są maszyny do lodów świderków, urządzenia do napojów, a także wiele sprzętów, które można spotkać w profesjonalnych restauracjach. Bez nich nie da się bowiem nawet zacząć działalności. Wyposażenie musi być świetnej jakości, a to oznacza, że już na samym początku nawet niedużego biznesu czeka nas naprawdę sporo wydatków.

Wsparcie na miarę potrzeb

Dodatkowe środki finansowe na nową działalność możemy znaleźć w ofercie większości banków. Wiele produktów finansowych jest przeznaczonych właśnie dla świeżo upieczonych przedsiębiorców, którzy startują z własną firmą i szukają dodatkowych środków na start. Aby jednak otrzymać taki kredyt dla nowej firmy, warto przede wszystkim poza złożeniem wniosku mieć też dobrze napisany biznesplan. Bank będzie chciał bowiem poznać wszystkie szczegóły planowanego biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem prognoz finansowych. Musi bowiem mieć pewność, że udziela finansowania na działalność, która ma szansę na powodzenie, a co za tym idzie – jej właściciel nie będzie miał problemów z comiesięcznym spłacaniem rat. Ubiegając się o kredyt na rozwój firmy musimy mieć świadomość, że nie zawsze takie finansowanie otrzymamy i nie zawsze będzie ono w takiej wysokości, o jaką wnioskowaliśmy. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie oferty kilku banków, gdyż z taką samą zdolnością finansową w każdym banku oferta może być nieco inna.

Można znaleźć wspólnika

Dobrym pomysłem na wystartowanie w biznesie przy braku gotówki może być również znalezienie wspólnika. Taki partner biznesowy powinien dysponować dodatkową gotówką, którą chętnie zainwestuje w działalność w zamian za udział w zyskach. Właściciel nowo powstałej firmy musi wtedy jednak mieć świadomość, że w ten sposób firma zyska drugiego właściciela, który również będzie miał sporo do powiedzenia na temat działalności. Jeśli więc planujemy mieć wspólnika, dobrze jest bardzo uważnie osobę, z którą chcemy dzielić swój biznes. Powinna to być osoba godna zaufania, z którą dobrze się dogadujemy. Dzięki temu prowadzenie biznesu może być bezproblemowe i dostarczać sporo zysków, zarówno w postaci finansów, jak i sporej satysfakcji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*