Dobry program dla przedsiębiorcy i nie tylko!

paper-3224638_1920-2

Szukając narzędzia do pracy i prowadzenia własnego biznesu na pewno przez myśl przejdzie program do fakturowania. W przypadku branż zajmujących się sprzedażą i prowadzeniem magazynu będzie on wręcz koniecznością. Na jaki program warto się zdecydować? Które narzędzie będzie dostosowane do obecnych regulacji? Poniżej nasza propozycja.

Zgodność z przepisami i łatwość obsługi jako priorytet

Początkujący przedsiębiorca czy też funkcjonujący w branży od lat właściciel firmy z pewnością chcą wystawiać dokumenty zgodne z aktualnymi regulacjami, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Aby było to możliwe niezbędne jest posiadanie sprawdzonego programu do faktur. Ciekawe propozycje przedstawia firma Mega-Tech: https://www.mega-tech.com.pl . Firma ta stworzyła między innymi dwa proste programy do fakturowania Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Oba oprogramowania są intuicyjne, łatwo się w nich nawiguje i odnajduje przydatne funkcjonalności czy wystawione dokumenty. Programy są zgodne z dobrze znanymi, powszechnymi regulacjami. Można w nich wygenerować pliki JPK czy wystawić faktury z adnotacją o mechanizmie podzielonej płatności, czyli tzw. splitpayment.

Najlepszy program do mojej firmy

Prowadząc firmę warto zdecydować się na jeden program, który zbiera wszystkie potrzebne informacje. Przykładowo, jeżeli przedsiębiorstwo sprzedaje oraz zarządza magazynem, wówczas najbardziej przydatny będzie program, który łączy w sobie wystawianie faktur i zarządzanie magazynem. Takim jest z pewnością program Faktura Small Business Handel. Pozwala on wystawić faktury VAT, bez VAT, VAT marża, uproszczone, końcowe, zaliczkowe, WDT, paragony fiskalne, proformy, korekty, noty, ale i również dokumenty kasowe i magazynowe. Bez trudu można szybka sprawdzić stany posiadanych na magazynie towarów, które zostały wprowadzone do programu oraz przeprowadzić spis z natury. Faktury można szybko wysyłać do kontrahentów e-mailem i dowolnie oznaczać według wybranych kategorii, co znacznie upraszcza ich późniejsze odszukanie w systemie. Program pozwala tworzyć kartoteki towarów, klientów, dodawać do dokumentów własne oznaczenia, logo, pieczątkę. Program FSBH to wielofunkcyjne narzędzie do pracy z dokumentami. Podobnie wygląda to w programie Faktura Small Business, jednak z niewielką różnicą. Oprogramowanie to nie posiada modułu magazynowego. Program ten jest jednak równie prosty w obsłudze i funkcjonalny co Faktura Small Business Handel.

Zastanawiając się nad wyborem oprogramowania do własnej działalności warto przetestować zarówno program FSB jak i FSBH. Dobre sprawdzenie programów już na samym początku pozwoli odpowiednio dopasować do firmy najlepsze rozwiązanie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*