Otwieramy konto bankowe – o co zapytać, na co zwrócić uwagę?

investmentatbank-5693f3255f9b58eba493a1b2

W dzisiejszych czasach konto bankowe jest nam potrzebne praktycznie na co dzień. Dzięki temu można większość przelewów wykonywać bezgotówkowo, płacić za zakupy kartą, korzystać z wielu produktów firmowych i inwestycyjnych. Bez konta w banku trudno jest nawet podjąć zatrudnienie, gdyż większość firm realizuje wypłaty wynagrodzeń właśnie na bankowe konta.

Bez względu na to, czy otwieramy konto osobiste czy firmowe, warto najpierw dobrze przeanalizować ofertę banków i upewnić się, czy wybrane konto rzeczywiście spełni wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania. Najlepsze konto firmowe w firmowybank.pl to możliwość sprawdzenia w jednym miejscu ofert wielu banków, porównania podstawowych parametrów i upewnienia się, jakie są usługi dodatkowe w ramach prowadzenia konta. Dobra porównywarka produktów bankowych pozwala zaoszczędzić sporo czasu, jaki spędzilibyśmy na wędrowaniu po stronach internetowych poszczególnych banków. W perspektywie długoterminowej jest również dobrym sposobem na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy – konta bankowe mogą mieć bowiem różne koszty, których często na pierwszy rzut oka nie widać.

Zwróć uwagę na koszty, także te ukryte

Gdy otwieramy konto bankowe, warto najpierw sprawdzić, jaki jest koszt uruchomienia rachunku oraz jakie będą comiesięczne stałe opłaty za prowadzenie konta. W niektórych bankach otwarcie konta jest za darmo, darmowe jest również prowadzenie rachunku, ale za to kosztem wyższych płatności za dokonywanie poszczególnych transakcji. Są też i takie oferty, w których prowadzenie konta jest darmowe, ale dopiero wtedy, gdy przekroczymy konkretny limit obrotów na rachunku. Jeśli mamy pewność, że nasze comiesięczne wpływy będą wyższe niż to, czego wymaga bank, warto skorzystać z takiej oferty, gdyż prowadzenie rachunku nie będzie nas nic kosztowało. Dlaczego banki dają konta za darmo? Dlatego, że dobrzy klienci, czyli tacy, którzy powodują przepływ dużej gotówki, dają jednocześnie siłę napędową w postaci pieniądza.

Sprawdź funkcjonalność bankowości elektronicznej

Przed otwarciem rachunku warto również sprawdzić, jak funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu jest bankowość elektroniczna oraz jakie konkretnie sprawy można załatwić online. Zdarza się bowiem, że pomimo bankowości elektronicznej, bank wymaga stawienia się osobistego nawet w najprostszych sprawach, jak zmiana numeru telefonu czy danych właściciela konta, nie mówiąc już o wnioskowaniu o jakiekolwiek produkty finansowe. Dobry bank powinien umożliwiać bezproblemowe wnioskowanie online o karty kredytowe, limit w koncie czy o produkty kredytowe. To zdecydowanie ułatwia życie klientom, którzy nie muszą za każdym razem stawiać się osobiście w oddziale banku. Otwierając konto bankowe warto sprawdzić, jakie są do niego dedykowane karty kredytowe i debetowe oraz jakie są możliwe do otrzymania limity. W tej kwestii bowiem również oferta poszczególnych banków może być mocno zróżnicowana.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*