Jak osiągnąć najlepsze wyniki mulczowania trawnika?

lawn-mower-3511994_960_720

Ściółkowanie, recykling, ekostrzyżenie – to znajome słowa dla tych z Was, którzy regularnie przeglądają magazyny ogrodnicze bądź części rolnicze z https://www.futurefarm24.pl/, a nawet fora internetowe poświęcone pielęgnacji trawy. Jeśli jednak nie jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami ogrodniczymi, mogą one wcale nic nie znaczyć. W efekcie, jeśli chodzi o koszenie trawy, wszystkie oznaczają to samo. Jest to po prostu sposób na zwrócenie cennych składników odżywczych z powrotem do trawnika za pomocą specjalistycznych kosiarek.

Należy zauważyć, że różni się to od mulczowania – techniki często stosowanej w celu powstrzymania wzrostu chwastów na rabatach kwiatowych przy użyciu zrębków drzewnych lub podobnego środka. Recykling to stosunkowo nowe zjawisko w Polsce, które zyskuje popularność w ciągu ostatnich trzech do czterech lat ze względu na połączenie troski o środowisko i chęć prostszego sposobu koszenia trawników ogrodowych.

Prawidłowo uprawiane mulczowanie może być niezwykle korzystne dla trawnika.

Wiele sprzecznych porad dotyczących najlepszej praktyki mulczowania i typu potrzebnej kosiarki dotyczy błotnistej wody, przez co trudno jest wiedzieć, jak osiągnąć najlepsze wyniki mulczowania. W następnych akapitach przyjrzymy się niektórym mitom i faktom dotyczącym mulczowania, a także przyjrzymy się, które kosiarki do trawy najlepiej sprawdzą się do tego zadania.

Co to jest mulczowanie?

Kosiarki do mulczowania pomagają zachować zdrowy i zielony trawnik poprzez to, że tworzą drobny mulcz. Ta ściółka jest siłą zawracana na trawnik, gdzie szybko się rozkłada, przywracając cenne składniki odżywcze z powrotem do gleby. Pomaga to zaoszczędzić na chemicznych formach nawozów, a tym samym zapewnia korzyści środowiskowe dla Twojego ogrodu. W rezultacie nie masz żadnych ścinków do utylizacji, co na szczęście oznacza koniec cotygodniowych wycieczek na wierzchołek lub sterty gnijącej trawy w ogrodzie. Ma to oczywiście mniejszy wpływ na środowisko (mniej kilometrów na drogach, mniej węgla uwalnianego do atmosfery z gnijącej roślinności itp.) a pozostawia zielony i zdrowy trawnik.

Jak wybrać wielofunkcyjną kosiarkę mulczującą?

Wiele z tych kosiarek to bardzo dobre maszyny z napędem hydrostatycznym czy też napędem o zmiennej prędkości. Te kosiarki do trawy to w rzeczywistości nierzadko maszyny 4 w 1 z dźwignią umieszczoną za silnikiem, umożliwiającą użytkownikowi zmianę szybkości, z jaką ścinki trawy są jednocześnie odzyskiwane i zbierane.

Aby skorzystać z najlepszych wyników mulczowania, absolutnie konieczne jest zakupienie „prawdziwej” kosiarki mulczującej z dedykowanym urządzeniem do mulczowania. Specjalnie zaprojektowane maszyny przetwarzają trawę znacznie lepiej niż konwencjonalne kosiarki zbierające, które są później przestawiane na tryb mulczowania za pomocą wtyczki do mulczowania. Powodem tego jest konstrukcja platformy koszącej dedykowana typowo do tego zadania. Warto z tego skorzystać i cieszyć się tym rozwiązaniem w pełni – z korzyścią dla środowiska.

[TB]

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*