Nie masz pomysłu na oryginalny prezent dla szefa? Gdzie szukać inspiracji?

simona-sergi-9AosJc43_nQ-unsplash

Prezenty dla szefa są na porządku dziennym w wielu większych i mniejszych firmach. Szczególnie w miejscach, gdzie panuje bardzo miła i przyjazna atmosfera, pracownicy chętnie kupują szefowi podarunki z okazji imienin czy innych ważnych uroczystości. Warto zadbać o to, aby taki prezent był oryginalny i niebanalny. Dzięki temu będzie cieszył oczy, a nie trafi na dno szuflady.

Wśród pomysłów na prezenty dla szefa, bardzo popularne jest kupowanie dobrej jakości alkoholu, kwiatów czy innych dosyć popularnych prezentów, które nie wymagają żadnej weny i wysiłku. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż świadczy jedynie o tym, że pracownicy przypomnieli sobie o uroczystości czy ważnym dniu na ostatnią chwilę. Lepiej jest z pewnym wyprzedzeniem szukać podarunku, a jednocześnie zadbać o to, by był jedyny w swoim rodzaju. Dobrze też złożyć się z co najmniej kilkoma pracownikami – im wyższy budżet, tym więcej możliwości zakupienia naprawdę ciekawego prezentu. Jeśli będziemy chcieli kupić prezent w pojedynkę, nie zawsze będziemy mieli odpowiednie możliwości finansowe.

Indywidualne prezenty

W ostatnich czasach dużą popularnością cieszą się prezenty personalizowane, czyli przeznaczone wyłączne dla tej jednej osoby, którą chcemy obdarować. Są to przedmioty, na których umieszczane są specjalne dedykacje, daty, grafiki, które sprawiają, że zwykły przedmiot staje się zupełnie nietypowy i niepowtarzalny. Bardzo popularne jest grawerowanie breloczków, długopisów, różnego rodzaju dekoracji i bibelotów, a także kubków czy innych elementów codziennego użytku. Dużym zainteresowaniem cieszy się również grawerowanie sklejki, z której można wykonać przedmioty o fantazyjnych kształtach i różnym przeznaczeniu. Sklejka świetnie sprawdza się na drobne elementy, takie jak breloczki czy magnesy na lodówkę, jak i na dużo większe przedmioty. Jest mocna, łatwa w obróbce, odporna na zniszczenia i przez wiele lat prezentuje się tak samo dobrze, jak tuż po obrobieniu i wygrawerowaniu.

Ważny jest gest, a nie cena

W wielu firmach panuje przekonanie, że szefa należy obdarować czymś nie tylko efektownym, ale również drogim. Pracownicy często decydują się na efektowne prezenty, bardzo kosztowne i wymagające sporo zachodu. W ten sposób sami siebie zapędzają niejako w kozi róg, gdyż za każdym kolejnym razem próbują przebić siebie i kupić prezent jeszcze lepszy, droższy czy bardziej efektowny. Warto pamiętać, że zbyt kosztowne prezenty również nie są w dobrym tonie i można je czasem uznać za próbę podlizania się czy przekupstwa. O wiele lepszym pomysłem jest wybieranie prezentów nie tyle kosztownych, co po prostu ciekawych i efektownych. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju dekoracje do biura, stojaki na biurko, obrazy czy plakaty, efektowne, grawerowane figurki i prezenty w podobnym stylu. Jeśli decydujemy się na prezent personalizowany i grawerowany czy ozdabiany na indywidualne zamówienie, warto jest zadbać o jego wybór z odpowiednim wyprzedzeniem. Szukanie podarunku dla przełożonego na ostatnią chwilę może spowodować, że nie uda się kupić nic odpowiedniego i trzeba będzie pozostać przy sztampowych kwiatach czy czekoladkach.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*