Ortopeda Warszawa – gdzie szukać?

promo-sports-medicine-800x468 (1)

W obliczu problemów ortopedycznych, które wymagają operacji ortopedycznej, pacjenci często nie wiedzą, gdzie szukać pomocy.

Czy zwrócić się do ortopedy Warszawa czy do kliniki w Krakowie? Cóż, kiedy potrzebny jest ortopeda (nie w sprawach ortopedycznych, ale to Polska), należy pamiętać o dwóch rzeczach: kryteria wyboru ortopedów i ich umiejętności nie są takie same w całej Polsce.

Największą zaletą ortopedii jest to, że ta specjalizacja istnieje w każdym polskim szpitalu, ale tylko nieliczni faktycznie wykonują różne operacje (jak np. całkowita artroplastyka stawu biodrowego) – specjaliści ortopedzi w jednym ręku się uzupełniają. Stwarza to najlepsze warunki do leczenia pod względem ciągłość opieki, jeden ortopeda, który rządzi wszystkimi.

Warto zwrócić uwagę, że ortopedzi dzielą się na dwie grupy: ortopedów ze specjalizacją z chirurgii urazowej oraz ortopedów ze specjalizacją z ortopedii onkologicznej. O ile ortopedzi ze specjalizacją z ortopedii onkologicznej również wykonują operacje, o tyle od tych drugich ortopedów traumatologów różni ich podejście do leczenia. Ortopedzi Warszawa należą do obu typów, ale to, co warto wiedzieć na ten temat, to fakt, że rodzaj aparatu noszonego po wymianie stawu biodrowego czy artroplastyce stawu barkowego zależy od tego, czy ortopeda jest ortopedą traumatologiem czy ortopedą na ortopeda onkolog ortopeda.

Co może zrobić jeden ortopeda?

Ortopedzi ze specjalizacją urazową jako jedyni ortopedzi w Polsce mają uprawnienia do wykonywania operacji bez znieczulenia, dlatego nazywani są “ortopedami wziewnymi”. Warto zaznaczyć, że ortopedia wymaga w Polsce specjalnego szkolenia – specjalizacja ta trwa 6 lat (w Warszawie są trzy szpitale uniwersyteckie), absolwenci specjalności ortopedycznej kontynuują naukę jeszcze przez rok (lub dwa) w instytucie podyplomowym (np. OIOM PAN). Dlatego ortotyka wykonuje tylko 510 operacji miesięcznie. A więc proszę bardzo – ortopedzi Warszawa … ale nie żaden ortopeda Warszawa!W przypadku ortopedów onkologów, w warszawskiej ortopedii istnieje grupa związana z Centrum Onkologii, co oznacza, że będzie można wykonywać operacje w środowisku interdyscyplinarnym.

Ortopeda w Warszawie https://dobry-ortopeda.warszawa.pl/usg-lokcia-podstawa-przy-diagnostyce-lokcia-tenisisty/  pełni bardzo ważną rolę – z pewnością nie chodzi tu tylko o nastawianie złamań i leczenie urazów sportowych. Ortopedzi diagnozują choroby takie jak choroba zwyrodnieniowa stawów u pacjentów, którzy skarżą się na ból lub sztywność stawów, leczą pacjentów, którzy po urazach doznali uszkodzenia kości / więzadeł / ścięgien oraz uśmierzają ból związany z zapaleniem stawów. Ponadto ortopedzi leczą dzieci, które od urodzenia cierpią na deformację stopy klubowej lub dzieci zmagające się z różnymi wrodzonymi wadamiukładu mięśniowo-szkieletowego. Ortopedzi opiekują się pacjentami cierpiącymi na nowotwory lub guzy ortopedyczne – zajmują się diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją.

A nawet ortopeda ortopeda Warszawa to nie tylko chirurg ortopeda… przepisuje on również wkładki ortopedyczne w różnych schorzeniach ortopedycznych, przeprowadza badania reumatologiczne, zajmuje się zaburzeniami metabolicznymi związanymi ze złamaniami lub deformacjami wynikającymi z chorób przewlekłych (np. zwyrodnienia stawów), prowadzi kontrolę ortodontyczną po leczeniu złamań itd. Jeśli pytasz mnie, gdzie ich znaleźć? Polecam obdzwonić wszystkie szpitale w Polsce i zapytać, który ortopeda Warszawa wykonuje operacje na Twojej części ciała…

Patrząc na cennik zaortopedia, wkładki ortopedyczne są najdroższą usługą. Warto powiedzieć, że należy kontaktować się z ortopedami Warszawa, którzy wykonują operacje na własną rękę – ortopedzi Warszawa pod tym adresem mieści się nasz gabinet Dobry Ortopeda, czyli zespół doświadczonych chirurgów ortopedów. Naszym atutem jest kompleksowość usług i stała współpraca ze specjalistami, dzięki czemu pacjenci mogą być pewni, że wszystkie oferowane zabiegi będą wykonywane przez tego samego lekarza, do którego zapisali się Państwo na początku. Pacjenci mogą mieć pewność i gwarancję ciągłości leczenia – poprowadzimy leczenie od rozpoznania problemu, poprzez badanie, wykonanie zabiegu, aż po rehabilitację. Warto również porozmawiać o możliwościach leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*