Ortopeda – kariera medyczna z perspektywami

pulse-818378_960_720

Ortopedia to gałąź medycyny zajmująca się urazami i stanami szkieletu ludzkiego oraz jego układami wspomagającymi mięśnie, ścięgna i więzadła. Pole jest szerokie, a chirurdzy ortopedzi mogą wybierać spośród szeregu pod-specjalności. Chociaż chirurdzy ortopedzi przechodzą długotrwały proces treningowy, są jednymi z najlepiej opłacanych lekarzy.

Podobnie jak inni lekarze, chirurdzy ortopedzi zaczynają od przedmedycznego stopnia licencjata, a następnie przez cztery lata uczęszczają do szkoły medycznej. Po ukończeniu szkoły medycznej młodzi lekarze muszą zostać przyjęci do rezydentury chirurgicznej. Rezydencje ortopedyczne trwają zwykle długość pięciu lat i zapewniają nowemu chirurgowi możliwość uczenia się technik chirurgicznych pod nadzorem doświadczonego lekarza. Po zakończeniu tej części przygotowania do zawodu chirurg może przystąpić do pisemnej części egzaminu certyfikacyjnego. Egzamin ustny może być przeprowadzony po 22 miesiącach udokumentowanej praktyki, a jeśli pomyślnie przejdzie oba egzaminy, chirurg jest certyfikowany przez zarząd.

Stypendia i sub-specjalności

Chirurdzy, którzy chcą specjalizować się w jednym konkretnym obszarze chirurgii ortopedycznej, kończą jeden rok lub więcej stypendiów po zakończeniu rezydencji. Zapewniają one możliwość skupienia się na szczególnym rodzaju operacji ortopedycznej, takiej jak pediatria, urazowe lub jeszcze inne. Niektórzy chirurdzy ortopedzi koncentrują się na obszarach o wyjątkowo skomplikowanej anatomii, takich jak dłoń i ramię lub stopa i kostka, mogą też zalecać https://www.valde.pl/buty-ortopedyczne/. Inni specjalizują się w operacjach kręgosłupa, korygowaniu urazów lub stanach, które mogą prowadzić do trwałej niepełnosprawności, jeśli pozostaną nieleczone. Chirurdzy ds. kręgosłupa to najlepiej zarabiający ortopedzi.

Perspektywy

Zapotrzebowanie na chirurgów ortopedów może wzrosnąć nawet o 24 procent w nadchodzących latach. Chirurdzy ortopedyczni znajdą się wśród tych specjalności o dużym popycie. Wiele źródeł podaje, że ortopedzi mogą być najbardziej rozchwytywaną lekarską specjalnością – jedyną specjalizacją chirurgiczną w pierwszej piątce nisz lekarskich. Starzenie się pokolenia wyżu demograficznego stworzy również w nadchodzących latach duże zapotrzebowanie na leczenie stawów biodrowych i stawowych, a także będzie duże zapotrzebowanie na przywrócenie sprawności ruchowej i sprawności manualnej kręgosłupa i ramion.

Informacje o wynagrodzeniach dla lekarzy i chirurgów

Według polskiego Biura Statystyki Pracy lekarze i chirurdzy zarabiają średnio bardzo dobre pieniądze, a mogą mieć jeszcze więcej w nadchodzących latach, gdyż wielu lekarzy zaczyna przechodzić na emeryturę i na rynku pojawi się luka, którą wypełnia coraz mniej wykwalifikowanych fachowców. Zatem chcąc iść w tą stronę można sobie zapewnić lukratywną opcję kariery która zapewnia nie tylko szerokie możliwości rozwojowe, ale też naprawdę spore szanse na godne pieniądze. Do tego oczywiście dochodzi satysfakcja zawodowa, że pomaga się ludziom. To też się liczy!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*