Kariera wizażystki – artystyki: jesteś gotowa?

blue-eyes-237438_960_720

Wizażystka wykorzystuje twarz jako płótno do stworzenia szczególnego wyglądu za pomocą kosmetyków, pracuje z kolorem, aby skorygować koloryt skóry i podkreślić naturalne piękno. Wykwalifikowana i doświadczona wizażystka może pracować w salonie lub dojeżdżać do klientek, specjalizuje się w makijażu weselnym i eventowym lub pracuje w branży modowej, telewizyjnej, filmowej lub teatralnej, stosując wszystko od naturalnego wyglądu po dramatyczny makijaż teatralny.

Kunszt makijażu to twórcza kariera z szeroką gamą możliwości, a odnoszący sukcesy artyści potrafią wykorzystać umiejętności projektowe, eksperymenty i produkty, aby stworzyć oszałamiający wygląd. Makijażyści muszą nadążać za trendami mody i rozwojem produktów oraz interesować się naukami i pięknem skóry.

Posiadając kwalifikację kosmetologiczną z akredytowanej szkoły i odpowiednie doświadczenie, możliwości pracy artysty charakteryzują się różnorodnością. Praca w branży salonów jest stosunkowo stabilna, a liczba miejsc pracy wzrośnie w ciągu następnej dekady o 14%. Możesz również pracować w dziale handlowym lub sklepie kosmetycznym w sprzedaży produktów, aby uzyskać stałą karierę. Praca w innych branżach, takich jak telewizja, teatr i film, jest niezwykle konkurencyjna i nie ma gwarancji, że nawet przy szkoleniu znajdziesz regularną pracę. Doświadczenie jest niezbędne, aby wylądować tego rodzaju pracę, a często przyda się też trochę szczęścia!

Jak to uzyskać?

Nauka czy kursy w ramach szkoły kosmetycznej zapewnią ci podstawy wiedzy na temat pielęgnacji skóry, od nauki na temat zdrowej skóry po profesjonalne zastosowanie makijażu.

Doświadczenie

Chcesz poznać tajemnicę trzech słów, które pozwolą Ci zostać wielkim artystą makijażu? Ćwicz, ćwicz, ćwicz! Na im większej ilości osób spróbujesz swoich umiejętności, tym szerszy zakres odcienia skóry, cery i kształtu twarzy poznasz i większe będziesz mieć doświadczenie. Rób zdjęcia swoich prac – jest to dobry sposób na przyzwyczajenie się do sposobu, w jaki makijaż przekłada się na aparat, zwłaszcza jeśli planujesz specjalizować się w makijażu w filmie lub telewizji.

Tworzenie portfolio jest ważne, gdy starasz się o pracę – w przypadku zdjęć z portfolio najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalnego fotografa, który sprawi, że Twoje modelki będą wyglądały niesamowicie, a Twoja praca będzie najlepiej widoczna. Twoje portfolio powinno pokazywać różne style makijażu:

  • dzienny

  • wieczorowy

  • ślubny

  • sceniczny

Kosmetologia lub kwalifikacja estetyczna to świetny początek Twojej kariery artystycznej charakteryzującej się makijażem, ale to umiejętności i doświadczenie sprawią, że będziesz mogła pracować. Możesz dostać pracę w sklepie z artykułami do makijażu w domu towarowym, aby zdobyć doświadczenie w zakresie kosmetyków do makijażu i produktów. Inne sposoby zdobywania doświadczenia obejmują pracę za kulisami w amatorskim teatrze. Aby skutecznie zastosować makijaż, musisz zrozumieć, w jaki sposób czyjś koloryt skóry odnosi się do kolorystycznego układu makijażu, który aplikujesz.

Artykuł powstał we współpracy z: http://www.gabinet-dla-ciebie.pl.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*