Opiekunka osób starszych – co warto wiedzieć?

hand-2906458_960_720

W mediach, jak i w prasie coraz częściej można znaleźć oferty pracy dla opiekunek osób starszych. Większość z nich jednak wiąże się z koniecznością wyjazdu poza granice kraju, co nie zraża potencjalnych zainteresowanych. Rekompensatą na pewno będzie wysokie wynagrodzenie. Wcześniej należy jednak zapoznać się z warunkami, jakie trzeba spełnić by móc w ten sposób zarabiać.

Kto może starać się o prace opiekunki?

Wbrew pozorom opieka nad osobami starszymi nie jest wcale łatwa. Często są to osoby leżące, które wymagają opieki przez całą dobę. Szukając takiej pracy, warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest się w stanie fizycznie podołać takim obowiązkom. Prawo jazdy, praca na podobnym stanowisku, jak i znajomość języków obcych na pewno będzie atutem, choć o pracę może starać się każdy, aczkolwiek z różnym skutkiem.

Czy mężczyźni mogą starać się o taką pracę?

Jak najbardziej tak. Mimo iż panuje przekonanie, że tylko kobiety mogą opiekować się osobami starszymi, to panowie również coraz chętniej sięgają po takie zatrudnienie. W tej kwestii nie ma dyskryminacji. Oczywiście zarobki nie są uzależnione od płci.

Gdzie szukać ofert?

Oferty dotyczących opieki nad osobami starszymi jest wiele. Można ich samodzielnie szukać bądź skorzystać z pomocy agencji https://avoria.com.pl/, co na pewno będzie najrozsądniejszym posunięciem. Szukając samodzielnie, tak naprawdę nie wiadomo, na jakie warunki się trafi, nie wiadomo czy wypłata będzie zgodnie z umową, a decydując się na podjęcie współpracy z agencją, można liczyć nie tylko na wsparcie w przypadku problemów, lecz także na dodatkowe kursy językowe w razie potrzeby, jak i pakiet ubezpieczeń, bo praca opiekunki za granicą na pewno będzie trwała kilka tygodni.

Jak wygląda zatrudnienie?

Decydując się na pomoc agencji w załatwieniu pracy opiekunki, każda zainteresowana osoba będzie mogła liczyć na otrzymanie umowy zlecenie. Oczywiście zawarta będzie na warunkach obowiązujących w naszym kraju. Umowa będzie sporządzona w polskim języku więc w razie wątpliwości zawsze można ją dokładnie sprawdzić u prawnika. To ile uda się zarobić, zależy już od rodzaju pracy oraz powierzonych obowiązków. Takie kwestie warto wcześniej uzgodnić z agencją. Pieniądze zazwyczaj wypłacane są w złotówkach, choć waluta zależy już od preferencji samej opiekunki.

Czy wiek ma znaczenie?

Szukając pracy tego typu, wiek nie gra roli. Oczywiście osoba, która będzie aplikowała, musi być zdrowa i zdecydowana na taki rodzaj pracy. Praca z osobami starszymi często wymaga nie tylko motywacji, lecz także cierpliwości i zaangażowania. Przed złożeniem oferty lepiej więc dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Ile trwa wyjazd?

Wszystko uzależnione jest od rodzaju pracy. Opiekunki zazwyczaj wyjeżdżają na jeden miesiąc. Można jednak starać się o wyjazdy dłuższe nawet ośmiotygodniowe. Takie kwestie należy już uzgodnić z wybraną agencją pośredniczącą w załatwianiu pracy. Oczywiście można samodzielnie wybrać interesującą ofertę.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*