Operator wózka widłowego – czy ciężko mu znaleźć zatrudnienie?

forklift-835340_640

Zapotrzebowanie na operatorów wózków widłowych nieustannie rośnie, co widać zarówno na portalach z ogłoszeniami o pracę, jak i w ofercie firm zajmujących się kształceniem ustawicznym. Kursy na operatorów cieszą się nieustannie wysokim zainteresowaniem, gdyż absolwenci z uprawnieniami mają wiele możliwości zatrudnienia. Operatorzy wózków widłowych bez problemu mogą znaleźć pracę zarówno w kraju, jak i za granicą.

Operator wózków widłowych to specjalista z odpowiednimi uprawnieniami, który ukończył specjalistyczne szkolenie. Zna zarówno teorię, jak i praktykę, dzięki czemu jest w stanie obsługiwać wózki widłowe różnych klas i typów. Aby zostać operatorem wózków widłowych, trzeba przejść 35-godzinne szkolenie w ośrodku szkoleniowym, który działa zgodnie ze standardami Urzędu Dozoru Technicznego. Szkolenie nie trwa długo, jest jednak dosyć intensywne, co przekłada się na dużą ilość nauki. W trakcie szkolenia duży nacisk kładzie sią na naukę praktycznych umiejętności i obsługi wózków widłowych. Absolwenci kursów mają więc nie tylko certyfikat, ale przede wszystkim kwalifikacje, dzięki którym od razu mogą szukać zatrudnienia w charakterze operatora wózków widłowych.

Gdzie można znaleźć pracę?

Operatorzy wózków widłowych znajdują zatrudnienie przede wszystkim w firmach produkcyjnych, sklepach wielkopowierzchniowych, na magazynach, a także w firmach transportowych czy logistycznych. Są poszukiwani przede wszystkim doświadczeni operatorzy, którzy mają już sporo wiedzy i lata praktyki w zawodzie. Jednak ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie, także nowi adepci tego zawodu bez problemu znajdują dla siebie pracę. Operatorzy wózków widłowych mogą pracować zarówno w kraju, jak i za granicą. W tym drugim przypadku mogą liczyć na stawki zdecydowanie lepsze niż w kraju. Trzeba jednak mieć świadomość, że w każdym kraju uprawnienia czy zasady związane z konkretnymi kwalifikacjami mogą być różne. Nie zawsze zdobyte w Polsce uprawnienia wystarczają, aby znaleźć zatrudnienie w każdym miejscu na świecie.

Serwisy i wypożyczalnie wózków widłowych

Fachowcy z uprawnieniami na wózki widłowe mogą również pracować w serwisach i wypożyczalniach wózków, które w ostatnich latach powstają w dużych i małych miastach. Takie biznesy cieszą się popularnością, bo i coraz więcej firm na co dzień korzysta z wózków widłowych. Jeśli interesują nas wózki widłowe Wrocław bądź praca w jakimkolwiek innym mieście, warto szukać zatrudnienia w znanych, sprawdzonych firmach, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród klientów i kontrahentów. Same uprawnienia na wózki nie zawsze wystarczą – w serwisach przydadzą się również umiejętności mechanika, zwłaszcza takiego, który ma doświadczenie w pracy z wózkami widłowymi. Osoby, które decydują się na rozwój zawodowy w tematyce wózków widłowych, mogą mieć pewność, że nie będą mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Mogą być operatorami, mechanikami, pracować w serwisach, firmach naprawczych, sprzedawać wózki widłowe, a także zajmować się ich testowaniem. Możliwości jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na początku jednak trzeba zrobić uprawnienia na wózki – to pierwszy krok w dalszej karierze zawodowej w tej dziedzinie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*