Miękkie, trwałe, ładne – jak znaleźć prześcieradło idealne?

bed-dolls-1124226_960_720

Pościel i prześcieradła można kupić w całym Internecie w szerokiej gamie cen. Niektóre zestawy pościeli są reklamowane za kilkadziesiąt złotych, podczas gdy inne kosztują nawet 1000 zł za komplet. Przy zakupie wysokiej jakości pościeli ważne jest, aby umieć odróżnić te dobre od tych słabego wykonania. Oto kilka kryteriów, które należy zastosować przy określaniu tego, co jest uważane za luksusową pościel, taką jak https://przescieradlo.com/15-przescieradlo-200×220.

Tekstylia – o czym pomyśleć?

Do szycia pościeli używa się różnorodnych materiałów, w tym jedwabiu, bambusa, włókna drzewnego, lnu i bawełny. Te materiały mają zalety i wady:

 • Bambus – jest niedrogi i na początku miękki, ale z czasem może stać się szorstki i nie jest zbyt trwały.

 • Włókno drzewne – jest niezwykle drogie i bardzo miękkie, ale niektórym brakuje trwałości.

 • Jedwab – jest miękki, łatwo się szarpie i jest trudny do czyszczenia. Chociaż dobry jedwab jest drogi, nie jest trwały.

 • Len – dobra pościel jest droga. Marszczy się bardziej niż bawełna, ale pościel lniana jest bardzo wytrzymała. Na początku jest trochę szorstka, ale z każdym praniem staje się bardziej miękka.

 • Bawełna – najpopularniejsza ze wszystkich tkanin, bawełna jest bardzo trwała i można ją prać. Dobrze odprowadza wilgoć i jest dostępna w wielu różnych jakościach.

Współcześni producenci materacy stali się trochę nadgorliwi, jeśli chodzi o grubość tychże elementów sypialni. Materace są teraz dostępne w ogromnych grubościach – trzeba mieć to na uwadze przy wyborze prześcieradeł. Oto kilka przydatnych wskazówek, które warto poznać przed zakupem prześcieradła.

 • Zmierz grubość materaca, aby upewnić się, że nowe prześcieradło nie będzie zbyt małe.

 • Dopasowane prześcieradła, które są zbyt małe lub ciasne, ześlizgną się z rogów.

 • Prześcieradła z gumką będą trudne do założenia, jeśli będą obciążać tkaninę.

Oto, na co zwrócić uwagę, gdy nadejdzie pora na zakup kolejnego zestawu luksusowej pościeli:

 • 100% bawełna – prześcieradła bawełniane to najlepsza ogólna tkanina na pościel. Bawełna reprezentuje najlepszą wartość, trwałość i wygodę, jeśli chodzi o pościel.

 • Dobry gatunek bawełny – Pamiętaj, że nie każda bawełna jest taka sama.

 • Szczegóły wykończenia – wykończenie nie dodaje komfortu ani miękkości prześcieradłu.

 • Zwróć uwagę na dekoracyjne detale, które tworzą estetyczny wygląd i świadczą o dumie wykonania produktu.

Dlaczego niektóre luksusowe pościele kosztują więcej?

Wszystkie pościele nie są takie same, ponieważ mają wysoką cenę i niską jakość. Należy pamiętać, że niektóre z najlepszych luksusowych prześcieradeł można sprzedać za naprawdę ogromną cenę. To jakość decyduje o cenie. Poza tym – dystrybucja detaliczna skutkuje wysokimi marżami cenowymi, zwykle od 225% do 250%. Czasem jednak znajdzie się hurtownia, która ma zerową marżę detaliczną na pościel, ponieważ nie prowadzi sprzedaży detalicznej. Oznacza to, że ich klienci oszczędzają do 60% na zakupionej tam luksusowej pościeli. Pamiętaj, że w życiu prawie zawsze dostajesz to, za co płacisz.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*