Odwrotność lodówki – czyli perspektywy użytkowania pompy ciepła w naszych domach

fittings-2784902_1280

Co to jest powietrzna pompa ciepła? Powietrzne pompy ciepła to odnawialna metoda wytwarzania ciepła z naszego otoczenia. Działają podobnie do lodówki lub zamrażarki, ale odwrotnie – wykorzystując czynnik chłodniczy do pochłaniania ciepła ze środowiska zewnętrznego, pompa ciepła może przenosić to ciepło z zewnątrz do wewnątrz. Robią to bardzo wydajnie, często zużywając 1kW lub energię elektryczną do wytworzenia od 3 do 4kW ciepła i pracując w temperaturze -20°C.

Czy to zadziała dla mnie?

Wraz z postępem technologii i nowymi produktami na rynku pompy ciepła Łódź stają się coraz bardziej dostępne dla właścicieli domów. Na przykład, odpowiednio pompa ciepła może pracować w temperaturach przepływu 65°C, przy jednoczesnym utrzymaniu współczynnika wydajności sezonowej na naprawdę wysokim poziomie. Sezonowy współczynnik wydajności to sprawność pompy ciepła mierzona jako wejście elektryczne i moc grzewcza. Tak więc jednostka, która może Cię zadowalać będzie miała pobór elektryczny 1 kW i moc grzewczą 3,5 przy określonej temperaturze zasilania.

Jakie są to koszty?

Koszt instalacji powietrznej pompy ciepła może być różny, zależy od:

  • wielkości domu,

  • wymaganej mocy pompy ciepła,

  • typu zasobnika,

  • producenta pompy ciepła.

Zazwyczaj przeciętna instalacja wykorzystująca wysokiej jakości markę, składająca się z wymiany kotła lub pompy ciepła do nowo wybudowanego domu, przyniesie ci zwrot na wysokim poziomie – przy czym pamiętaj, że większe instalacje kosztują nieco więcej. Obecnie jest to droższe niż tradycyjna instalacja kotłowa, jednak w ostatnich latach zaobserwowaliśmy spadek kosztów, a dzięki zachętom takim jak dotacja na odnawialne źródła ciepła i dotacja na zielone domy nigdy nie było lepszego czasu na zmianę.

Jeszcze więcej informacji na temat pompy ciepła

pompy ciepłaDla nas najlepszą rzeczą do zrobienia jest wizyta, alternatywnie możesz przesłać nam zestaw rysunków i wymagań za pośrednictwem naszej strony kontaktowej. Po prostu poinformuj nas o usługach, którymi jesteś zainteresowany, a my prześlemy Ci wycenę i dodatkowe informacje. W pewnym momencie badamy każdy projekt, który cytujemy, ponieważ prawdziwy sens projektu można uzyskać dopiero po jego obejrzeniu, co minimalizuje ryzyko popełnienia jakichkolwiek błędów w procesie projektowania i pozwala nam przedstawić najlepszą propozycję, jaką może.

Biorąc pod uwagę cechy wydajności pomp ciepła, takie jak wysoka sprawność i efektywne działanie niezależnie od wszelkich kanałów, producenci podnieśli innowacyjne strategie, aby sprostać rosnącym wymaganiom. Oczekuje się, że w najbliższych latach rynek pomp ciepła będzie w czołówce lukratywnego wzrostu przychodów ze względu na rosnące wymagania dotyczące redukcji kosztów w wielu branżach.

Zapotrzebowanie na energooszczędne alternatywy dla pieców i klimatyzatorów w celu zaspokojenia wszystkich warunków klimatycznych doprowadziło do rosnącej liczby badań nad bardziej wydajnymi rozwiązaniami. Co więcej, rosnące tempo uprzemysłowienia wywołało większą akceptację działań związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem wykorzystujących energię odpadową z procesów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*