Testerzy suplementów – czy ryzykują swoim zdrowiem?

team-fredi-4E0t2flQwB4-unsplash

Testowanie produktów to zajęcie, które w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością wśród osób, które chcą dorobić lub też zarabiać całkiem dobre pieniądze. Wszystko zależy od tego, co jest testowane i jakie dodatkowe zadania ma do wykonania tester. Wśród testowanych produktów są między innymi kosmetyki, różnego rodzaju sprzęty, a także suplementy diety, które wpływają na różne kwestie związane z funkcjonowaniem naszego organizmu.

Do testowania produktów najczęściej zapraszane są osoby, które mają jakiś zasięg w sieci, a więc udzielane przez nie informacje o produktach docierają do dużej grupy odbiorców. Największą popularnością wśród producentów cieszą się influencerzy, blogerzy, osoby, które prowadzą tematyczne strony w mediach społecznościowych. Najczęściej do testowania konkretnego produktu wybierane są osoby, które z nim mogą się kojarzyć. Kosmetyki testują osoby zajmujące się makijażem, ubrania – osoby związane ze światem mody, a suplementy diety trenerzy fitness, sportowcy, a także osoby, które propagują zdrowy tryb życia. Jeśli więc chcesz zostać testerem, warto najpierw zbudować sobie odpowiednie grono odbiorców w sieci. Łatwiej wtedy o ciekawe i korzystne finansowo zlecenia.

Jak bezpiecznie testować suplementy?

Jeśli chcesz pracować jako tester produktów, warto najpierw zdobyć nieco wiedzy i informacji na temat konkretnej branży, w której chcesz działać. Dobrze jest przyjrzeć się pracy innym testerom – na co zwracają uwagę, w jaki sposób opisują testowane produkty. Przyda się również niewielkie zaplecze techniczne – testy najczęściej poparte są zdjęciami lub filmikami, które zyskują w sieci spore zasięgi. Poza tymi kwestiami, warto również zwrócić uwagę na to, co się testuje. W przypadku suplementów diety trzeba zachować szczególną ostrożność, gdyż z założenia są to preparaty, które przyjmujemy doustnie, mają więc jakiś wpływ na nasz organizm. Suplementy diety to produkty wydawane bez recepty, dostępne nie tylko w aptekach, ale również w sklepach czy w sprzedaży internetowe. Najczęściej są oparte na naturalnych składnikach, wyciągach roślinnych, preparatach ziołowych. Zawierają witaminy, minerały i inne substancje, które mają mieć konkretny wpływ – wzmacniać włosy i paznokcie, przyspieszać metabolizm, zapewniać uczucie sytości, poprawiać kondycję skóry. Nie można jednak przyjmować ich bez kontroli i w zbyt dużych dawkach. Testowanie suplementów diety powinno odbywać się rozsądnie – w jednym czasie najlepiej przyjmować jeden preparat. Nawet w przypadku witamin czy naturalnych wyciągów, co za dużo, to niezdrowo.

Ile można zarobić?

Początkujący testerzy produktów najczęściej mogą liczyć na otrzymanie danego produktu w zamian za testowanie. Dotyczy to zwykle niedrogich akcesoriów, kosmetyków, suplementów, środków czyszczących. Jeśli jednak jest to coś droższego, najczęściej nie pisze się opinii w zamian za produkt. Wtedy otrzymuje się wynagrodzenie lub też można wybrany produkt zakupić w nieco niższej cenie. Zasady współpracy między producentami a testerami produktów bywają różne, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem testowania warto uważnie sprawdzić regulamin i upewnić się, że wszystko odbywa się zgodnie z oczekiwaniami. A jeszcze lepiej jest poczytać o wybranych firmach od osób, które już miały z nimi do czynienia, testowały jakieś konkretne produkty i są w stanie rzetelnie opowiedzieć, jak współpraca wygląda, jakie są jej plusy i minusy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*