Odpowiedni materac – pomożemy Ci go znaleźć!

girl-768680_960_720

Chcesz dobrze się wyspać? Decyzja o zakupie materaca to tylko część historii. Niezależnie od tego, czy wolisz materac sprężynowy kieszonkowy, czy materace piankowe tanio – nasze testy wykazały duże różnice między najlepszym i najgorszym z każdego typu materaca. Dokonuj złych wyborów, a ryzykujesz, że zostaniesz obciążony niepotrzebnie drogim materacem, który jest niewygodny, nie zapewnia wsparcia i nie wytrzymuje próby czasu bez ugięcia i zmiękczenia. Na szczęście poniżej wyjaśniliśmy wszystko, co musisz wiedzieć, aby mieć pewność, że otrzymasz odpowiedni materac.

Rodzaje materacy

Materace ze sprężynami kieszeniowymi, lateksowe i piankowe wywarły wrażenie na nas pod różnym względem – więc wybór rodzaju materaca zależy tak naprawdę od osobistych preferencji i budżetu.

Materace ze sprężynami kieszeniowymi

Jeśli chcesz mieć tradycyjny materac z naturalnym wypełnieniem, takim jak wełna, będziesz potrzebować materaca ze sprężynami kieszeniowymi. Dzięki nim każda sprężyna jest zamknięta we własnej „kieszeni” z tkaniny – każda niezależnie reaguje na nacisk ciała. Jednak mogą one być drogie, a nasze testy pokazują, że z czasem mogą znacznie opadać.

Materace z pianki memory

Materace z pianki memory mogą być trwalsze i dopasowywać się do kształtu ciała, ale w niektórych przypadkach może to podnieść temperaturę ciała i ograniczyć ruchy.

Ile kosztuje dobry materac?

Nowy materac może kosztować od 1000 do kilku tysięcy. Czynniki takie jak marka, rozmiar i rodzaj użytego materiału mogą mieć znaczący wpływ na koszty. Ale, wcale nie musisz wydawać fortuny, aby kupić materac, który będzie podtrzymywał Twój kręgosłup i będzie służył przez wiele lat.

Jakie są najlepsze marki materacy?

Według badań wśród ponad 5000 właścicieli materacy okazało się, że trzech na 10, którzy kupili swój obecny materac, zrobili to ponieważ został wyprodukowany przez markę, której ufają. Jeśli nie masz pewności, jakie są najlepsze marki materacy, takie informacje mogą Ci pomóc. Sprawdź internetowy przewodnik po najlepszych i najgorszych markach materacy. To pokazuje, co ludzie myślą o marce posiadanego materaca, w tym o tym, jak wygodny jest ich materac.

Materace miękkie vs twarde

Jeśli chodzi o twardość, najważniejsze jest kupowanie materaca, który jest dla Ciebie wygodny. Nie kupuj materaca, który jest twardszy, niż byś chciał, zakładając, że będzie bardziej podtrzymujący. Liczne testy wielokrotnie wykazały, że nie musisz kupować twardego materaca, aby uzyskać doskonałe i długotrwałe wsparcie.

Nie zakładaj też, że twardy materac w jednym sklepie będzie wyglądał tak samo w innych sklepach. Twardość jest subiektywna, a producenci opisują twardość swoich materacy na wiele różnych sposobów. Dlatego dobrym znakiem, gdy w recenzjach nie używa się takich terminów, jak „miękkie” i „twarde”. Zamiast tego obiektywnie należy testować twardość materaca w skali od 1 do 10, gdzie 1 jest najtwardszy, a 10 najdelikatniejszy, dzięki czemu można łatwo porównać twardość różnych materacy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*