3 Zinnen – wymarzone miejsce na niezapomniane przeżycia

3 Zinen

3 Zinnen czyli „Trzy szczyty”, to wymarzone miejsce na wypoczynek. Południowy Tyrol, a w nim dolina Alta Pusteria z piękna pogodą i wysokimi górami dostarczy niezapomnianych przeżyć. Dolomity to wspaniały rejon narciarski. Wokół 5 głównych miejscowości, takich jak San Cardio, Dobbiaco, Villabassa, Braies oraz Moso można upajać się białym szaleństwem. To wspaniałe miejsce na narty czy snowboard. Warunki narciarskie są tu, jak zawsze, znakomite zarówno dla amatorów jak i wytrawnych entuzjastów sportów zimowych. Dni upływają na oszałamiających stokach, wybornym włoskim jedzeniu, świetnym cappuccino oraz spacerach, które mogą zachwycić spektakularnym krajobrazem. W samym sercu tej pięknej doliny znajduje się nowoczesny ośrodek z długoletnim doświadczeniem, który w najlepszy sposób zaspokoi potrzeby i wymagania ludzi pragnących aktywnie spędzić czas.

Sezon narciarski, kiedy jechać na narty?

Włochy to przede wszystkim piękna i słoneczna pogoda a także wspaniałe góry. Powodów, dla których warto wybrać się na białe szaleństwo akurat do Włoch jest wiele. Najważniejszym jest pogoda, prawie zawsze świeci tam słońce, a sezon trwa od grudnia do początku kwietnia. Urlop czy ferie zimowe to moc atrakcji dla całej rodziny. Każdy może wypocząć, wyszaleć się i spędzić miło czas z bliskimi.

3 Zinnen – czym zachwyca?

Park przyrody wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO zachwyca nieopisanym bogactwem i różnorodnością natury, pozwala lepiej się zrelaksować nawet podczas aktywnego wypoczynku.Duże wrażenie robi miejsce na dole stoków, które łączy strefę relaksu, restauracje, wypożyczalnie, ogrzewane kasy ze skipassamioraz liczne sklepy ze skrytkami na sprzęt. Fantastyczne warunki do jazdy na nartach a także odpoczynku dla tych, którzy wysoko cenią sobie atrakcyjność i urozmaicenie terenów narciarskich należą do nowoczesnego ośrodka o przyjemnym charakterze, typowym dla włoskich Dolomitów. Ciekawie zbudowane trasy zachęcają, aby się w nich zgubić i przemieszczać spontanicznie. Niektóre trasy prowadzą przez las, są bardziej lub mniej wymagające, są też łagodne trasy dla początkujących, gdzie instruktorzy prowadzą naukę w formie zabawy. 20 km tras na wysokości do 2200m n.p.m. to prawdziwa mieszanka dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy czy snowboardzistów. Dla odważnych i zaawansowanych narciarzy warta polecenia jest bardzo trudna i najbardziej stroma w całych Włoszech trasa Holzriese, na której nawet ratrak wyrównujący teren asekuruje się specjalna liną ze względu na ogromne nachylenie. Dla początkujących, szukających spokoju, którzy bez stresu pragną opanować jazdę na nartach czy desce wymarzonym miejscem będzie rejon Braies z dwoma wyciągami i łagodnymi trasami o długości 2 km. Bez obaw można tu stawiać pierwsze kroki bez strachu przed zderzeniem z rozpędzonym narciarzem.

3 Zinnen – zima tylko w górach!

W bajkowo pięknym otoczeniu ośrodka narciarskiego można rozpocząć rodzinną przygodę z nartami lub po prostu rozkoszować się wspaniałym miejscem odosobnienia.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*