Obrusy w restauracji, czyli jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

meal-918638_960_720

Obrus ​​jest zdefiniowany w słowniku jako materiał do pokrycia wierzchu stołu, szczególnie podczas posiłku. Chociaż jest to podstawowy opis, obrus jest czymś więcej niż tylko przykryciem do stołów restauracyjnych. Prawidłowy obrus wraz z matami do siedzenia, serwetkami i bieżnikami lub kombinacją tych przedmiotów może pomóc Ci stworzyć wygląd, który daje wspaniałe pierwsze wrażenie. Obrusy z gipiurą restauracyjne mają wiele:

  • kształtów
  • rozmiarów
  • kolorów

Spójrz na przytulnywystroj.pl aby się o tym przekonać: od eleganckich restauracji po prostą restaurację w stylu cafe, bielizna restauracyjna dodaje smaku i przyczynia się do atmosfery każdej restauracji.

Proste dekoracje mogą zniszczyć lub wzmocnić atmosferę restauracji, a zastosowany obrus z gipiurą nie jest wyjątkiem. Oto kilka rodzajów opcji dla restauracji i typowa bielizna stołowa, która z tym jest związana.

Kawiarnia

Kawiarnia to zazwyczaj jedna z miejsc znanych z bardziej radosnej i wesołej atmosfery oraz mające bardziej swobodny wystrój. Koronkowe obrusy w jaskrawych kolorach, czy też kwiaty w wazonie na stole to miłe dodatki do każdej kawiarnianej restauracji.

Al Fresco

Miejsca znane również jako jadalnia na świeżym powietrzu Al-Fresco to restauracja która powinna postawić na obrusy lniane, albo w ogóle nie mieć obrusu. Pierścienie z serwetek są również miłym dodatkiem, a szczególnie jeśli mamy do czynienia z ciężkimi lnianymi serwetkami, które nie odfruną przy pierwszym podmuchu.

Elegancka restauracja

W eleganckiej restauracji powinna się znaleźć czysta biała bielizna stołowa wykonana z grubej bawełny premium, a także dodatkowe warstwy i eleganckie serwetki.

Tekstura, jakość i kolor

Serwetki flizelinowe Podobnie jak każdy inny materiał, bielizna stołowa w restauracji może różnić się liczbą wątków. Zazwyczaj obrusy szydełkowe restauracyjne mają podobną numerację nici do 1000 na cm kwadratowy. Płótna o dużej liczbie nitek wykonane są z drobniejszych nici, tworząc miękką i gładką tkaninę. Jednak drobniejsze nici są również cieńsze i nie tak trwałe. Wysoka liczba nitek daje gładszą teksturę, podczas gdy mniejsza liczba wątków, zwykle 180 do 400, będzie miała większą trwałość. Ponieważ Twoje obrusy muszą być trwałe i atrakcyjne, liczba nitek około 400 zapewnia dobrą równowagę pomiędzy miękkością i trwałością.

Choć kolor biały jest powszechnie używany jako podstawowy kolor pościeli restauracyjnych, tradycyjne obrusy mogą występować w różnych kolorach. Ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o wybór nie jest kolor, ale to jak dobrze wszystkie odpowiednie elementy – obrusy, serwetki, itp – pasują do wystroju restauracji.

Rozmiar

Stoły restauracyjne mają wiele różnych kształtów i rozmiarów. Oto kilka wskazówek, jak kupić obrus o odpowiednim rozmiarze dla różnych rozmiarów stołów, gdy patrzysz na to, co do zaoferowania ma producent restauracji. Rozmiar stołu określa wymiary i kształt obrusu, które będą go pokrywać. Stoły prostokątne powinny mieć prostokątne obrusy, przy czym rozmiar płótna określa się mierząc zarówno długość, jak i szerokość, a następnie dodając pożądaną ilość do obu pomiarów. Stoły kwadratowe wymagają po prostu kwadratowego obrusu o tej samej długości i szerokości.

[TB]

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*