Nowa praca? Wcale nie musisz przytyć

catering dietetyczny sopot

Podjęcie nowej pracy często wiąże się z nadmiarem obowiązków, a siedzący tryb w pracy może sprzyjać tyciu. Niezależnie od tego, na czym polega nasza praca biurowa, należy postawić na kilka prostych rozwiązań, które wprowadzane do codziennych obowiązków zapobiegną tyciu w pracy.

Zdrowe nawyki w pracy

Wydaje się, że praca biurowa to tylko monotonia i stateczność w jednym miejscu. Niestety pracując przy biurku często narażeni jesteśmy na wykonywanie obowiązków w jednej pozycji, co nie pomaga naszemu kręgosłupowi, ale za to sprzyja tyciu. Dlatego dobrze jest przerywać obowiązki i starać się wykonać jak najwięcej ruchu- chodzi nie tylko o odpoczynek od pracy, ale również rozruszanie własnego organizmu. W pilnowaniu swojej wagi kluczową rolę pełnią posiłki. Niezmiernie ważne jest to, co jemy na obiad. Główny posiłek w czasie dnia jest najczęściej zamawiany, dlatego zamiast popularnego Fast foods dobrze jest wybrać niskokaloryczną sałatkę. Wybór lżejszego posiłku wpłynie na naszą sylwetkę. Zanim jednak zjemy obiad, warto pomyśleć o dobrym jakościowo śniadaniu.

Często wybierane kanapki można zastąpić jogurtem, wspartym otrębami wyposażonymi w błonnik. Taki zestaw pomoże nam zapanować głodem i da energię na cały dzień. Wszelkie niezdrowe przekąski, takie jak ciastka czy słodkie bułeczki warto zastąpić owocami. Praca z ludźmi generuje różne okazje do świętowania, co z kolei daje nam styczność z niezaszłe zdrowymi słodkościami. Często powtarzane urodziny firmowe potrafią być zgubne dla naszego organizmu. Oprócz wskazówek żywieniowych oraz przemycenia ruchu do biurowej pracy warto również postawić na fajną, ciekawą formę samej drogi do pracy.

Kiedy zaczyna się wiosna, warto zamienić dojazd do pracy autobusem na spacer lub wycieczkę rowerem, co będzie nie tylko przyjemną odmianą, ale również pozytywnie wpłynie na naszą sylwetkę (możesz także skorzystać z tych ćwiczeń http://eporady.eu/cwiczenia-na-uda/). Woda, to oprócz wartościowego jedzenia równie ważny element każdego dnia w pracy. Woda nie tylko pomaga oszukiwać głód, ale pozytywnie wpływa na kondycję organizmu. Nie bez znaczenia jest to, co pijemy- soki i napoje gazowane nie służą dbaniu o sylwetkę ze względu na dużą zawartość cukru w składzie. Idealnym sposobem na nawodnienie jest wybór wody niegazowanej lub herbaty.

Triki w pracy i co dalej?

Choć praca za biurkiem kojarzy nam się z monotonią i brakiem ruchu, to jednak ten stereotyp nie zawsze musi znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Rozpoczynając biurową pracę wystarczy wprowadzić kilka prostych trików, które pomogą nam utrzymać swoją sylwetkę w ryzach. Podstawą utrzymania swojej sylwetki jest wybór odpowiedniego, zdrowego pożywienia. Chodzi nie tylko o posiłki, ale również przekąski, wystrzeganie się słodkich pokus i odpowiedni poziom nawodnienia.

Oprócz samego jedzenia równie ważne jest dozowanie odpowiedniej ilości ruchu. Wbrew pozorom jest możliwe wprowadzenie elementów ruchu w siedzącej, biurowej pracy. Wystarczy robić cykliczne, krótkie przerwy w ciągu których warto się rozruszać, a drogę do pracy wykonywać w bardziej dynamiczny sposób, na przykład na rowerze.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*