Niestandardowe godziny pracy dentystów

caroline-lm-QA9fRIi6sFw-unsplash

Usługi stomatologiczne, choć wzbudzają wśród niektórych pacjentów lęk, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Stomatologia jest dziedziną, która stale się rozbudowuje, oferuje nowe możliwości leczenia, przywraca piękny uśmiech, a także pozwala na poprawę wiary w siebie. Praktycznie w każdym mieście można znaleźć sporo gabinetów dentystycznych, wśród których niektóre pracują w standardowych godzinach, inne natomiast – nieco bardziej nietypowo, co przydaje się pacjentom cierpiącym z powodu nagłego bólu.

Większość gabinetów dentystycznych pracuje w standardowych godzinach, najczęściej przez pięć, rzadziej sześć dni w tygodniu. W przypadku pacjentów, którzy nie cierpią z powodu nagłego bólu zęba, umawianie wizyt odległych w czasie o kilka dni nie jest dużym problemem. Niestety, dużo gorzej bywa w przypadku, gdy dopada nas ostry, intensywny ból zęba. Czasem jest on na tyle trudny do przetrwania, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. A że ból zęba nie patrzy na datę i godzinę, często pojawia się w nocy lub w dni wolne od pracy, gdy większość dentystów po prostu ma wolne. Tymczasem z bólem zęba nie da się czekać na umówioną wizytę – wizyta jest potrzebna natychmiast. Wychodząc naprzeciw potrzebom takich właśnie grup pacjentów, niektóre gabinety oferują usługi pogotowia dentystycznego, czyli pełnią dyżury przez całą dobę.

Jak działa pogotowie dentystyczne?

Pogotowie dentystyczne funkcjonuje jak każdy inny gabinet dentystyczny, tylko w niestandardowych godzinach. Jeśli wybieramy usługi na NFZ, najczęściej za wizytę nie zapłacimy, choć musimy być świadomi, że także poziom usług w takim gabinecie nie należy zwykle do wysokich. W gabinetach prywatnych stawki za usługi świadczone w nocy bywają droższe niż w ciągu dnia. Jednak dla pacjentów, którzy chcą jak najszybciej pozbyć się bólu, najczęściej cena nie gra wtedy żadnej roli. Są w stanie zapłacić każde pieniądze, żeby tylko przestało boleć. Podczas wizyty na pogotowiu dentystycznym możemy liczyć na ulgę w cierpieniu. Stomatolog najczęściej otworzy ząb, oceni stan zapalny, założy opatrunek lub zaaplikuje lek. Pacjent może niemal od razu poczuć ulgę. Nie można jednak zapominać, że wizyta na pogotowiu jest dopiero pierwszym krokiem do leczenia – to wstępne zabezpieczenie i ulga w bólu, natomiast później ząb wymaga leczenia u naszego standardowego dentysty. Jeśli to zaniedbamy, ból prędzej czy później i tak powróci, a ząb może być w takim stanie, że już nie da się go uratować.

Sprawdzone pogotowie dentystyczne

Poszukiwanie pogotowia dentystycznego czy gabinetu, który działa w niestandardowych godzinach może być trudne, gdy ból zęba utrudnia nam codzienne funkcjonowanie i nawet myślenie. Dlatego zawczasu warto mieć pod ręką namiary na dobry gabinet otwarty najlepiej przez całą dobę. Dentysta 24h Warszawa nie powinien być trudny do znalezienia. W dużych miastach sporo jest gabinetów oferujących usługi w godzinach nocnych czy w dni wolne od pracy. Nieco więcej problemów mogą mieć mieszkańcy mniejszych miast, którzy powinni sobie zawczasu znaleźć namiar na gabinet, który działa możliwie najbliżej ich miejsca zamieszkania. Nawet, jeśli trzeba będzie pojechać w środku nocy kilkanaście kilometrów, to zdecydowanie jest to lepsza opcja niż czekanie z bólem do rana i otwarcia standardowych gabinetów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*