Biurko dla każdego, na każdą okazję – wybieramy produkt dopasowany do potrzeb

biurko-dla-kazdego-na-kazda-okazje-wybieramy-produkt-dopasowany-do-potrzeb

Bez biurka ani rusz! Niezależnie od wieku, płci i przeznaczenia jest to mebel, który gości w domu każdego z nas. Służy do nauki, pracy, zabawy, a czasem jako jeszcze jeden dekoracyjny element wyposażenia, który podkreśla charakter danej przestrzeni.

Podczas wybierania biurka zwraca się uwagę nie tylko na jego wymiary czy styl, ale i ruchome elementy, dostępną przestrzeń na nogi czy też dodatkowe nadstawki i półki umieszczone na blacie. Wybór nie jest łatwy, dlatego podpowiadamy, czym się kierować kupując biurko.

Dla przedszkolaka i ucznia podstawówki

Sporo wymogów musi spełnić biurko, z którego będzie korzystał przedszkolak lub uczeń podstawówki. Głównymi zadaniami małego człowieka będzie wykonywanie prac plastycznych, podstawowe zadania domowe, najczęściej mające na celu rozwijać kreatywność, umiejętności logicznego myślenia, poza tym liczenia, czytania i pisania.

Niezbędne jest zatem biurko o blacie na tyle dużym, by przedszkolak i uczeń mógł swobodnie oprzeć ręce, pomieścić zeszyty, książki oraz akcesoria do pisania, rysowania i malowania. Na blacie znajdzie się także lampka biurkowa, która musi być umieszczona po lewej stronie, jeśli dziecko jest praworęczne, po prawej zaś, gdy leworęczne.

Przedszkolak szybko rośnie, a wraz z wiekiem i przechodzeniem do kolejnych klas, zmieniają się jego potrzeby. Warto zatem szukać biurka regulowanego dla dzieci oraz z możliwością dopasowania jego kąta nachylenia. Dzięki temu mebel posłuży przez dłuższy czas i pozwoli zadbać o prawidłową postawę podczas wszystkich zadań wykonywanych przy biurku.

Dla pracownika w home office

W dobie pandemii spora część z nas przeszła na pracę zdalną. Sporo czasu spędzamy przy komputerze, nierzadko korzystając z więcej niż jednego monitora. Do tego dochodzą urządzenia peryferyjne, dokumenty i wiele innych rzeczy, z których korzystają pracownicy – w zależności od branży.

Te potrzeby decydują przede wszystkim o wielkości oraz konstrukcji biurka. Ciekawe propozycje posiada w swojej ofercie sklep iHome24.pl. Jak zatem wybrać biurko idealne do home office? Blat powinien być na tyle duży, by swobodnie zmieścić laptopa oraz znaleźć miejsce na pisanie notatek czy wypełnianie dokumentów. Gdy pracownik korzysta z komputera stacjonarnego, sprawdzi się konstrukcja ze specjalnymi półkami, w tym nadstawką na monitor oraz wysuwaną spod blatu półką na klawiaturę. Dzięki temu uzyskuje się prawidłową odległość między klawiaturą a monitorem, co owocuje efektywniejszą i mniej męczą pracą, a także dbałością o prawidłową postawę.

Przydadzą się ponadto dodatkowe szuflady lub szafki, jeśli w grę wchodzi praca z dokumentami. To potrzeba przede wszystkim przedsiębiorców, którzy muszą zapanować również nad księgowością oraz innymi kwestiami formalnymi. Jak urządzać przestrzeń nie tylko do pracy, można poczytać na stronie dom-mieszkanie.pl.

Dla walorów wizualnych

Nie brakuje również użytkowników, którzy po prostu lubią mieć biurko w domu. Takie, które pasuje do stworzonej aranżacji, jest eleganckie, wręcz luksusowe. Głównie ma stanowić ozdobę i dopełnienie wystroju. I choć rzadziej się z niego korzysta celem pracy czy nauki (o ile w ogóle), to jednak taki praktyczny blat przydaje się okazjonalnie.

Jeśli w grę wchodzi głównie estetyka, można sobie pozwolić na większą dowolność pod względem konstrukcji, kolorów czy detali. Duże biurko drewniane wpisze się w aranżację rustykalną lub wystrój vintage. Nowoczesne, na metalowych nogach, jedynie z blatem i bez zbędnych szafek czy szuflad, uzupełni minimalistyczną, surową przestrzeń. Klasyczne, w ciepłym odcieniu, rzeźbione, będzie doskonale komponować się z praktycznym wnętrzem o charakterze prowansalskim lub skandynawskim.

Rynek obfituje w tak różnorodne wersje biurek, że znalezienie tego idealnie dopasowanego do własnych potrzeb, nie powinno stanowić problemu. Alternatywę stanowi zamówienie na wymiar, choć trzeba się liczyć z większymi kosztami. Z tej propozycji skorzystają jednak właściciele niewymiarowych lub niezwykle małych i ciasnych przestrzeni.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*