Masz najlepsze konto firmowe? Wykorzystuj je tylko do celów biznesowych!

Przechwytywanie

Właściciele firm nie powinni używać firmowego konta bankowego do użytku osobistego. To zła praktyka, która może prowadzić do innych problemów, w tym problemów prawnych, operacyjnych i podatkowych.

Wraz z rozwojem firmy będą też rosły problemy. To znaczy, jeśli firma jest w stanie się rozwijać. Wiele firm działających w sposób fiskalnie rozluźniony nie rozwija się tak, jak by mogły gdyby postawiły na najlepsze konto firmowe i o nie właśnie opierały swoje finanse. Proponujemy przekazać właścicielowi firmy kopię tego artykułu. Ma wszystkie powody które mogą pomóc ci go przekonać.

Dlaczego nie używać firmowego konta bankowego do celów osobistych?

Oto kilka powodów, dla których właściciele małych firm nie powinni używać firmowego konta bankowego do użytku osobistego. Zmieszanie rodzi następujące niebezpieczeństwa.

1. Utrudnia zarządzanie przepływami pieniężnymi

Sytuacja w zakresie przepływu środków pieniężnych firmy staje się zagmatwana i trudniejsza do przewidzenia przy łączeniu funduszy biznesowych i osobistych.

Na przykład firma może nie mieć wystarczających środków, gdy należny będzie ważny rachunek biznesowy. Czemu? Ponieważ właściciel wybiera dokładnie ten czas na opłacenie wydatków osobistych z konta firmowego.

Niektórzy właściciele patrzą na swoje saldo bankowe, widzą, że są tam pieniądze i myślą, że mogą je wydać. Może to doprowadzić do kryzysu przepływów pieniężnych.

2. Eroduje ochronę przed odpowiedzialnością osobistą

Właściciel korporacji lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może ponosić osobistą odpowiedzialność za długi biznesowe z powodu mieszania środków osobistych i firmowych. Jedną z motywacji właścicieli do zakładania spółek lub korporacji jest ograniczenie osobistej odpowiedzialności za długi biznesowe. Ale jeśli właściciel prowadzi firmę tak, jakby nie istniała osobno, na przykład płacąc rachunki osobiste z konta firmowego, ochrona ta może zniknąć.

Wiadomo, że sądy „przebijają korporacyjną zasłonę”. Oznacza to, że mogą pociągnąć właściciela do odpowiedzialności za długi biznesowe.

Jednoosobowe spółki i korporacje są najbardziej narażone na przebicie korporacyjnej zasłony. Ich właściciele zakładają, że oddzielenie funduszy nie ma znaczenia, ponieważ są jedynym właścicielem. Myślą: „Kto się sprzeciwi, jeśli użyję mojego konta firmowego do użytku osobistego?”. Wierzyciel firmy, oto kto.

Jeśli firma zostanie zamknięta, pozostawiając za sobą dług biznesowy, niespłacony wierzyciel może wystąpić z właścicielem do sądu.

3. Zawyża lub zaniża odliczenia podatkowe

Aby kwalifikować się jako odliczenia od podatku od działalności gospodarczej, wydatki muszą być przeznaczone na cele biznesowe. Płacenie rachunków osobistych za pomocą firmowego konta bankowego utrudnia identyfikację wydatków biznesowych. W rezultacie możesz przeoczyć uzasadnione odliczenia. Możesz też błędnie zaklasyfikować wydatki osobiste jako biznesowe, co prowadzi do kar i dużego rachunku podatkowego, jeśli zostaniesz poddany audytowi. Ten problem komplikuje się, gdy właściciele nie aktualizują dokumentacji finansowej. Zbyt wielu właścicieli czeka z kategoryzacją wydatków do raz w roku w czasie podatkowym.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*