Najlepsze sposoby na naukę języka obcego, gdy mamy niewiele czasu

woman-holding-a-smartphone-3168797_960_720

Znajomość języków obcych jest dziś niezbędną umiejętnością, która pozwala nam bez barier porozumiewać się z osobami z innych części świata. Często jednak w codziennym natłoku obowiązków, nie mamy czasu by uczestniczyć w stacjonarnych kursach językowych. Dlatego istnieją inne możliwości, które pozwalają na naukę języka podczas krótkich przerw w pracy, albo jazdy autobusem.

Aplikacje internetowe

Jednym ze sposobów na owocną naukę języka obcego jest regularne korzystanie z aplikacji internetowych. Jedną z najlepiej ocenianych przez użytkowników apką jest np. Memrise, która bazuje na codziennym przyswajaniu nowych słówek. Program kursu posiada kilka poziomów trudności, poza tym użytkownik ma do wyboru 5 języków: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski i hiszpański.

Aplikacje internetowe są bardzo wygodne, można z nich korzystać w autobusie, tramwaju, czy podczas przerwy na lunch. Codzienna nauka nowych zwrotów i powtarzanie już poznanych jest naprawdę skuteczną metodą na opanowanie języka obcego.

Filmy i radio

Niezawodnym sposobem na szybszą naukę, jest oglądanie filmów i słuchanie radia w konkretnym języku. Nie bez powodu lektorzy zawsze powtarzają, że nauka języka obcego jest najbardziej efektywna, kiedy się nim otoczymy. Słuchanie naturalnych audycji, dialogów i rozmów pomaga oswoić mózg z nowymi dźwiękami. Z czasem, stają się on dla nas normalny, a zrozumienie zdań nie sprawia trudności. Ważne, by przy oglądaniu filmów nie korzystać z polskich napisów, które rozpraszają uwagę i hamują koncentrację na oryginalnym języku. Najlepiej użyć naturalnego tłumaczenia, które w pierwszej fazie nauki pomoże lepiej zrozumieć dialogi.

Książki i artykuły

Nieodłącznym elementem nauki języka obcego jest czytanie książek i artykułów. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu, warto skorzystać z czytnika e-booków, który można wszędzie zabrać ze sobą i czytać np. podczas jazdy autobusem. Urządzenie posiada polski słownik, który bardzo ułatwia i przyspiesza naukę. W razie problemów ze zrozumieniem tekstu, wystarczy kliknąć w słowo, które automatycznie zostanie przetłumaczone.

Obecnie mamy tak wiele obowiązków, że czasami trudno znaleźć czas na dodatkowe lekcje językowe. Warto więc używać narzędzi, które pozwalają na naukę w trakcie codziennych czynności. Z czasem, nawet krótkie chwile z językiem, zaowocują coraz lepszą jego znajomością. Jeśli jednak pojawi się sytuacja, w której będziemy zmuszeni przetłumaczyć obcy tekst, a nasze umiejętności językowe nie będą wystarczające, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów. Usługi translacyjne świadczą biura tłumaczeń np. centrumtlumaczen.pl, które oferują przekład tekstów na wiele języków. Warto ciągle rozwijać swoje kompetencje językowe. Znajomość wielu języków obcych jest aktualnie bardzo cenna i przydatna zarówno w życiu codziennym jak i na rynku pracy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*