Najbardziej odjechane oferty pracy jakie pojawiły się na serwisach z ogłoszeniami pracy

mezczyzna-przeglada-internet

Chociaż większość pracodawców rzetelnie i profesjonalnie podchodzi do tworzenia ogłoszeń o pracę, zdarzają się też tacy, którzy wyróżniają się szczególnym polotem nie tylko w opisywaniu konkretnych wymagań stawianych potencjalnemu pracownikowi, ale i w proponowaniu różnych, wyszukanych posad. Jakie są najbardziej odjechane oferty pracy, które pojawiły się na serwisach z ogłoszeniami o pracę?

Gdzie szukać ogłoszeń o pracę?

Obecnie większość osób zaczyna od Internetu, co wcale nie dziwi, bo wiele ogłoszeń o pracę znaleźć można na takich stronach jak https://praca.money.pl/, gdzie z pewnością nie brakuje normalnych anonsów, jak i tych bardziej odjechanych. Nietypowe stanowiska zawsze są szeroko komentowane i szybko zdobywają sławę w sieci poprzez udostępnianie, komentowanie i lajkowanie tych ofert. A jakie są najbardziej odjechane ogłoszenia o pracę, które pojawiły się w Internecie?

Praca nad morzem

Wśród najbardziej nietypowych ogłoszeń dominują te, dotyczące prac dorywczych lub sezonowych. Rekruterzy często nie owijają w bawełnę i przedstawiają wymagania dotyczące oferty wprost. Tak było w przypadku osoby, która szukała dziewczyn w wieku 18 – 29 lat do pracy przy stoisku z pamiątkami nad morzem. W ogłoszeniu można było przeczytać, że nie jest to praca łatwa, a obciążająca psychicznie, dana osoba ma być dyspozycyjna 7 dni w tygodniu od 9:00 do 23:15 i półtoragodzinną przerwą na obiad. Na tym nie koniec. Chętne dziewczyny mają cały czas się uśmiechać, nie mogą mieć chłopaka, który słucha hip-hopu i wyciągnie je na imprezy, zakazane jest używanie telefonów, czytanie książek, malowanie paznokci, rozwiązywanie krzyżówek itp. Pracodawca jasno określił też pożądany charakter i wygląd kandydatek, a raczej napisał, jakie nie mają być. Nie są mile widziane dziewczyny szalone, kłótliwe, a także noszące białe spodnie i wyzywające dekolty.

Praca w reklamie

Tak nazywa się ogłoszenie, które podbija Internet. Praca w reklamie jest jednak traktowana tu dosyć dosłownie, ponieważ polega na trzymaniu tablicy z reklamą znanej księgarni. Tym samym, potencjalny pracownik stanie się reklamą samą w sobie otrzymując na dodatek za to wynagrodzenie w wysokości 8 zł za godzinę.

Copywriter sklepu dla dorosłych

To ogłoszenie, chociaż ma już kilka lat, ciągle bije rekordy popularności. Zostało napisane wierszem, w którym kandydat na copywritera dowiaduje się jak będzie wyglądała jego praca i na co może liczyć. Jeden z wersów tego ogłoszenia brzmi: „Newslettery napisać tak trzeba, żeby zmysły klientów posłać do nieba. Tematów tabu u nas cała masa, nie jest to więc praca dla smutasa”. Konkretnie, obrazowo i z polotem!

Psychoterapia dla informatyka

Dużą kreatywnością, ale i pragmatycznością charakteryzuje się osoba, która proponuje 40% zniżkę na psychoterapię za wykonanie strony. Podsumowując, poszukiwany informatyk nie otrzyma zapłaty za zrobienie strony www, mało tego, będzie musiał pokryć 60% kosztów własnej psychoterapii. W dodatku zostanie on wyłoniony z castingu, w którym brany będzie dorobek informatyka i jego portfolio. Najwyraźniej decydując się na wykonanie strony za darmo terapia w ośrodku byłaby nawet wskazana.

Praca w tropikach

Tak może być reklamowana dla wielu praca marzeń, jednak rzeczywistość bywa bardziej brutalna. Owa praca w tropikach, jak to określa rekruter, to nic innego jak przebranie się za banana i rozdawanie ulotek. Jak widać, nie trzeba już lecieć na wczasy do ciepłych krajów, wystarczy założyć kostium banana i poczuć się jak w tropikach.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*