Najdziwniejsze polecenia służbowe przełożonych w pracy

polecenia-szefa

Każdy pracownik zazwyczaj wykonuje polecenia wydane mu przez przełożonych bez zbędnego marudzenia. Przywykliśmy do tego, że dotyczą one zazwyczaj pracy i tego w jaki sposób powinna być ona wykonywana. Jednak zdarza się iż przełożeni wydają polecenia co najmniej dziwne, które jednak bardzo często są przez pracowników bez żadnego ich podważania wykonywane. Okazuje się, iż tego typu polecenia od swojego szefa otrzymuje niemalże co 4 zatrudniona osoba. W wielu miejscach przede wszystkim w Internecie na bardzo różnorodnych portalach, można znaleźć wypowiedzi osób które otrzymały od przełożonych polecenia, które wydały się im co najmniej dziwne.

Różne stanowiska – różne polecenia

Polecenia takie jak na przykład „uczesz mojego psa” czy „obetnij mojemu psy pazury” to te które pojawiają się bardzo często. Kolejnymi które mogą dziwić, jednak padają równie często są też takie jak „ostrzyż trawnik u mnie domu”, „przekop grządki mojej żonie” czy też „pomaluj mój dom” to kolejne dziwne życzenia jakie mogą przełożeni wydawać swoim pracownikom. Tutaj jednak często to jak odbieramy tego typu polecenia, zależy także od tego, jakie zajmujemy stanowisko. Pracownik firmy remontowej może polecenie pomalowania domu szefa odebrać jako kolejne zlecenie i nie będzie widział w tym nic dziwnego, jeżeli jest ono jednak wydawane na przykład pracownikom banku, to z pewnością wzbudza wiele kontrowersji.

Polecenia dotyczące życia osobistego

blog o uwodzeniuWiele poleceń służbowych, które dla otrzymujących je pracowników wydają się dziwne, dotyczy także życia osobistego przełożonych. „Polub moje wpisy na portalu”, „zamów mi zakupy ze swojego konta” czy tez porada szefa o życie seksualne – takie polecenia na pewno wzbudzają u osób które je otrzymały pewne zdziwienie.
Ale także jak chodzi o stosunki pomiędzy pracownikiem i jego współpracownikami także można otrzymać co najmniej dziwne polecenie od swojego szefa. „Zwolnij innego pracownika”, „wpłać kaucję za naszego pracownika który siedzi w areszcie”, „zaprzyjaźnij się z Markiem”, „porozmawiaj z kolegą właśnie zdechł mu pies” czy też takie jak „załóż fałszywe konto na Facebooku i zaprzyjaźnij się z Jolą” to tylko nieliczne z poleceń, które wydawane są przez przełożonych jak chodzi o tę sferę stosunków w pracy.

Polecenia dotyczące spraw finansowych

Bardzo często dziwne polecenia dotyczą też spraw finansowych. „Pożycz 1000 złotych na ratę, nie ma chwilowo pieniędzy”, „zapłać ze swojego konta mój rachunek, masz tutaj dane”, „zawieź moje dziecko do szkoły i daj mu sto złotych”, „kup mi w prezencie ten zegarek za 500 złotych” -takie polecenia usłyszane od przełożonego często wprawiają w osłupienie. Okazuje się jednak iż podobne do nich otrzymuje niemal połowa tych którzy wypowiadają się odnośnie dziwnych poleceń, które otrzymali od swoich szefów.

Jednak jeżeli pokusić się o sporządzenie swoistej listy poleceń, jakie pracownicy otrzymali od swoich szefów i wyszukanie tych najbardziej dziwnych, czołówka rankingu z pewnością zadziwiłaby niejednego czytającego. Poniżej lista najbardziej dziwnych spośród bardzo wielu poleceń, które wydali przełożeni swoim pracownikom. Polecenia te są bardzo różnorodne, niektóre mogą wydawać się śmieszne, niektóre makabryczne, jednak na pewno łączy je jedno – wszystkie zostały pracownikom wydane przez ich szefów, i na pewno w momencie jak padały, nikomu do śmiechu nie było. Co więcej, wiele z nich zostało przez pracowników wykonanych bez zbędnego marudzenia.

Pozostałe dziwne polecenia przełożonych

  • znajdź mi sposób, jak można oszukać teksty narkotykowe
  • wydaję ci polecenie bycia od dzisiaj moim przyjacielem
  • możesz zabrać moją córkę na randkę?
  • zrób mojemu dziecku projekt na pracę domową do szkoły
  • musisz szpiegować kierowników innych działów
  • czy mogłabyś urodzić mi dziecko?
  • poszukaj broni, kup i potem mi ją oddasz
  • musisz wyrobić mi w Internecie dobrą opinię pisząc na mój temat jak najlepsze komentarze
  • potrzebuję aktu zgonu mojej żony – czy możesz to załatwić jak najszybciej?
  • mojemu synkowi zdechł pies – załatw mu pogrzeb i weź w nim udział

Oczywiście z każdym rokiem takich dziwnych poleceń na pewno będzie przybywać. Warto jednak pamiętać iż pracownik nie ma obowiązku wykonywania takich właśnie poleceń od swoich przełożonych.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*