Szukasz pracy w sezonie letnim? Lista najbardziej obleganych stanowisk w miesiącach letnich

upgraded-points-KVym2PAn1gA-unsplash

Praca wakacyjna to bardzo dobre rozwiązanie między innymi dla studentów, którzy mają wolne przez kilka letnich wakacji. W sezonie można zarobić na tyle dobrze, że wystarczy na utrzymanie praktycznie przez cały rok akademicki. Oczywiście, pod warunkiem, że znajdziemy zatrudnienie w miejscu, które będzie popularne wśród turystów, a co za tym idzie – będzie dobrze na siebie zarabiało.

Wśród wakacyjnych zawodów bardzo popularne są wszystkie związane z gastronomią, przede wszystkim poszukiwani są kucharze, barmani i kelnerzy. Najczęściej do sezonowych lokali, które potrzebują pracowników wyłącznie na kilka miesięcy. Dużą popularnością cieszy się również mała gastronomia, budki z lodami, ciastkami, watą cukrową czy napojami. Praca w dobrym lokalu to pewność równie dobrych zarobków. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd do którejś z turystycznych miejscowości, możemy również liczyć na zakwaterowanie. Osoby pracujące w gastronomii, zwłaszcza kelnerzy, mają możliwość dorobienia sobie do pensji z napiwków. W dobrych lokalach zdarza się, że z samych napiwków można wyciągnąć drugą pensję. Zanim jednak zdecydujemy się na zatrudnienie w jakimś miejscu, dobrze jest sprawdzić opinie na temat lokalu jako pracodawcy. Zdarzają się bowiem właściciele gastronomii, którzy są wyjątkowo problemowi i czasem jest kłopot z odzyskaniem zaległego wynagrodzenia.

Praca w hotelarstwie

Oprócz gastronomii, dużą popularnością w sezonie letnim cieszy się praca w hotelarstwie. Hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, nawet te działające przez cały rok, w sezonie letnim zawsze zwiększają zatrudnienie, gdyż ruch turystyczny jest dużo większy. Poszukiwania pracy w hotelarstwie warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej na kilka miesięcy przed wakacjami. To właśnie wtedy branża hotelarska zaczyna poszukiwania pracowników na sezon letni. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na hotel, pensjonat, kopalino domki czy inny obiekt oferujący miejsca noclegowe, warto dokładnie sprawdzić, jak dana firma sprawdza się jako pracodawca. W ten sposób można uniknąć pracy w miejscu, które nie do końca spełnia oczekiwania pracowników, pracodawca jest problemowy lub nie przestrzega prawa pracy.

Wypożyczalnie sprzętu wodnego

W sezonie wakacyjnym dużą popularnością cieszą się również wszystkie aktywności na świeżym powietrzu, szczególnie nad wodą. A wraz z nią spore jest zapotrzebowanie na pracowników, którzy zajmują się obsługą osób wypożyczających łodzie, żaglówki, kajaki, rowery wodne czy inne sprzęty do pływania. W miejscowościach wypoczynkowych, które są oblegane przez turystów, takich miejsc jest naprawdę sporo, a to pozwala na znalezienie całkiem dobrego zatrudnienia na kilka wakacyjnych miesięcy. Praca w wypożyczalni sprzętu nie jest wymagająca, można spędzać całe dnie nad wodą, więc da się połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie pieniędzy z wypoczynkiem w całkiem dobrych warunkach.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*