Czy modne garnitury męskie to także garnitury w kratę?

benjamin-rascoe-ECJWF1NxSpM-unsplash

Jeśli chodzi o modne garnitury męskie, to współczesna moda ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wśród propozycji idealnych dla panów, którzy nie boją się spojrzeń innych i chętnie stawiają na oryginalne rozwiązania, znajdują się garnitury w kratę. Jest to niezwykle modny deseń, który sprawdzi się niezależnie od okazji. Okazuje się, że garnitury w kratę panowie mogą założyć zarówno do pracy, jak i na przyjęcie weselne. Szeroki wybór fasonów sprawia, że każdy mężczyzna – bez względu na sylwetkę – znajdzie odpowiedni dla siebie model.

Jaką historię mają garnitury w kratę?

Większość z nas kojarzy kraciaste garnitury z ubiorem aktorów z filmów o gangsterach. Co jednak ciekawe, te obecnie modne garnitury męskie nie wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych, a Wysp Brytyjskich. W XIX wieku w Wielkiej Brytanii sięgano po kraciaste ubrania, a pojawiającą się na nich kratę określano jako glen check. Tak naprawdę kraciasta garnitury w modzie męskiej pojawiły się za sprawą hrabiego Jamesa Ogilvie-Granta. Jego łowczy podczas polowań mieli obowiązek nosić właśnie garnitury uszyte z tkaniny w kratę. Kolejnym miłośnikiem tego wzoru okazał się Edward VIII. Nie trzeba było długo czekać aż krata rozpowszechniła się na cały świat. Dzisiaj każdy mężczyzna, który chce być ubrany modnie powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jeden garnitur w kratę.

Kiedy nosić modne garnitury męskie w kratę?

Modne garnitury męskie w kratę to propozycja naprawdę dobra niezależnie od okazji. Z powodzeniem taki garnitur można założyć na spotkanie biznesowe. Nada on elegancki wygląd, a jednocześnie pozostawi odrobinę nieformalnego luzu. Panowie, którzy lubią spędzać w wieczorowy w ekskluzywnych klubach, w których obowiązuje dress code, również mogą sięgnąć po kraciasty model garnituru. Warto jednak pamiętać, że takie modele odpowiednie są dla panów, którzy nie boją się spojrzeń innych. Kraciasta garnitury mocno przyciągają bowiem wzrok. Jednocześnie pokazują, że mamy do czynienia ze stylowym, eleganckim mężczyzną pewnym własnej wartości.

 

Polecamy:
Kreatywne CV – co to jest i jak je stworzyć?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*