Kreatywne CV – co to jest i jak je stworzyć?

główne_kreatywne-cv_800x533

Każda osoba poszukująca zatrudnienia dąży do tego, aby pracodawca poznał ją z najlepszej perspektywy. Właśnie dlatego dbałość o CV jest tak ważna. Analizujesz każde słowo, podkreślasz umiejętności i skrupulatnie opisujesz swoje doświadczenie zawodowe? To dobry krok, aby się wyróżnić, ale możesz zrobić coś jeszcze – stworzyć kreatywne CV! Taka forma życiorysu z pewnością wzbudzi zainteresowanie i sprawi, że zostaniesz zauważony.

Co powinno zawierać oryginalne CV?

Podczas tworzenia oryginalnego CV liczy się pomysł, kreatywność i nowoczesność, ale nie możesz też zapomnieć, w jakim celu je tworzysz. To przede wszystkim dokument, który ma pomóc Ci zdobyć pracę, dlatego pamiętaj o kluczowych sekcjach, jak dane osobowe, podsumowanie zawodowe, doświadczenie, umiejętności i wykształcenie. Warto również wspomnieć o ukończonych kursach, zainteresowaniach i oczywiście klauzuli CV. Poza nowatorskim wyglądem rekruterzy zwracają uwagę również na wartość merytoryczną i to, co możesz wnieść do firmy jako potencjalny pracownik. 

Pamiętaj również o przejrzystości i czytelności swojego dokumentu. Nagromadzenie dużej liczby elementów, zbyt krzykliwa kolorystyka i wymyślny font mogą sprawić, że rekruter podejdzie z niechęcią do Twojego CV. O poprawności stylistycznej i gramatycznej chyba nie musimy nikomu mówić. Najlepiej, gdy przeczytasz gotowy życiorys kilkakrotnie – to pozwoli Ci zauważyć ewentualne błędy.

Kreatywne video w CV - Kreator Ciekawe CV

Wzory CV ukierunkowane na konkretną branżę

Szablon CV, który zdecydujesz się zastosować, powinien być dopasowany do branży, w której chcesz podjąć zatrudnienie. Pomysłowość w tym przypadku nie zna granic – zobacz, jakie masz możliwości.

  • CV graficzne – informacje o kandydacie przedstawione są za pomocą różnego rodzaju wykresów, tabel i diagramów. Dla kogo? Analityk, doradca klienta.
  • CV artystyczne – takie CV można stworzyć, bazując na własnych pracach (rysunkach, zdjęciach lub grafikach). Możesz użyć ich jako tło dla poszczególnych sekcji. Dla kogo? Fotograf, malarz.
  • Video CV – jest to forma CV, w której kandydat opowiada o sobie w krótkim nagraniu. Oczywiście taki film również musi zawierać wszystkie niezbędne elementy tradycyjnego życiorysu. Dla kogo? Dziennikarz, aktor, specjalista ds. marketingu.
  • CV w formie strony internetowej – w takiej formie możesz bardzo ciekawie przedstawić siebie oraz swoje portfolio. Doskonale sprawdzą się linki do rzeczywistej strony www, aby rekruter mógł lepiej poznać Twoje prace. Dla kogo? Programista, grafik.
  • CV rękodzielnicze w formie wyszywanki lub decoupage to opcja wymagająca zdecydowanie więcej czasu i przeznaczona oczywiście dla osób o zdolnościach manualnych.     

Czy kreatywne CV sprawdzi się dla każdej branży?

Oczywiście Twoja pomysłowość zostanie doceniona, jeśli nie będzie przesadzona, a zarazem zostanie dopasowana do Twojego stanowiska. Oryginalne życiorysy sprawdzają się w branżach kreatywnych lub innowacyjnych przedsiębiorstwach. CV lekarza, prawnika lub księgowego powinno być zdecydowanie bardziej stonowane, co nie oznacza, że nudne! Klasyczne, a zarazem zgodne z aktualnymi trendami CV stworzysz w internetowym kreatorze. Dostępność wielu wzorów i kolorów pozwoli Ci wybrać coś dla siebie. Twoim zadaniem jest tylko uzupełnienie pustych pól. Oszczędź swój cenny czas i stwórz profesjonalne CV w kilka chwil!

Kreator CV

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*