Marzysz o założeniu własnego, internetowego biznesu? E-kantory mogą być dobrym wyborem

E-Kantor - własny biznes

Kantory internetowe to nadal branża, która nie została jeszcze wyczerpana w polskim internecie. Ich popularność intensywnie rośnie, a obrót pieniędzmi rok rocznie staje się coraz wyższy. 

Wzrost popularności e-kantorów

Jak widać, wzrost obrotu złotówek w e-kantorach wraz z biegiem czasu jest stały i nie wydaje się, aby sytuacja miała się w najbliższym okresie zmienić. Świadczy to nie tylko o większej popularności kantorów internetowych, ale też o większym zaufaniu Polaków do całej ich branży. Przewidywania wskazują, że tego roku możemy spodziewać się kolejnego rekordu – obroty internetowych kantorów mogą sięgnąć nawet 30 miliardów złotych! Jak jednak założyć dochodowy kantor internetowy i jakie warunki musimy spełniać, aby otworzyć tego typu działalność?

Po pierwsze, trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że tego typu biznes wymaga specjalnych, uregulowanych prawnie restrykcji. Przede wszystkim, właścicielem e-kantoru nie może być osoba, która została dotychczas skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwa skarbowe lub inne, popełnione w celach osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. W związku z tym, właściciel kantoru internetowego musi corocznie przedstawiać w rejestrze zaświadczenie dowodzące jego niekaralności. Jak widać z pewnością nie jest to branża, w której odnajdą się osoby, które miały ówcześnie konflikt z prawem.

O czym powinieneś pamiętać, jeżeli zdecydujesz się prowadzić kantor internetowy?

Po pierwsze, musisz oczywiście zarejestrować go za pomocą odpowiedniego formularza. Jako użytkownika możesz podać zarówno osobę prywatną, jak i firmę. Ponadto, musisz mieć na uwadze szyfrowanie połączeń SSL. Dzięki temu, zapewnisz bezpieczeństwo swoim klientom, którzy mogą wymieniać na Twoim portalu wyjątkowo wysokie kwoty. Kolejnym elementem jest zintegrowanie kursów prezentowanych na swoim portalu z kursami NBP. Ostatnim punktem jest przemyślenie sposobu potwierdzania transakcji. Najlepszym z nich jest powiadamianie o tym klientów za pomocą systemu SMS, który dalej poprowadzi ich poprzez całą transakcje. Jest to narzędzie niezbędne, aby Twój kantor mógł cieszyć się dobrą opinią oraz być uznawany za bezpieczny.

Trudno powiedzieć, ile pieniędzy wyniesie Cię założenie kantoru internetowego…

Mówi się o kwotach rzędu 50 tysięcy złotych, jednak w dużej mierze są to zwyczajne spekulacje. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych umiejętności prowadzenia i tworzenia biznesu oraz rozeznania w branży. Jeżeli dobrze poszukasz, będziesz rzeczywiście w stanie założyć portal będący kantorem internetowym za niemałe pieniądze.

Jedno jest jednak pewne – są to koszty o wiele niższe niż te, z którymi wiąże się założenie kantoru stacjonarnego. Jak łatwo zauważyć np. na forum jednej z największych porównywarek internetowych forum.strefawalut.pl tradycyjne kantory wiążą się z o wiele wyższymi kosztami. Potrzebujemy wtedy wykwalifikowanych pracowników, ochronę czy dostosowany do naszych potrzeb lokal. Ogromnym plusem e-kantorów jest fakt, że w dużej mierze jego funkcje są wykonywane automatycznie i możemy potencjalnie dotrzeć do o wiele większego grona odbiorców, niż w przypadku tradycyjnego kantoru.

Konkurencja

Łatwo niestety zauważyć, że w ostatnim czasie powstało bardzo dużo kantorów internetowych. Gwałtowny wzrost w branży nie umknął oku inwestorów, którzy zdecydowali się założyć tego typu działalności. Jest jednak nadal sporo miejsca na konkurencyjne kantory, które w swojej formie mogą bardzo łatwo przekonać do siebie duże rzesze klientów. Głównymi atrybutami, którymi warto się posługiwać przy promocji tego rodzaju biznesu, są wygoda oraz korzystne warunki wymiany. Atrakcyjne marże proponowane przez e-kantory (z uwagi na niskie koszty utrzymania biznesu) oraz możliwość dokonania wymiany bez wychodzenia z domu to z pewnością atuty, które przekonają do korzystania z kantorów internetowych nowe grupy klientów. Ogólne wnioski są zatem jak najbardziej optymistyczne.

Opracowanie: http://strefawalut.pl- wszystkie kantory internetowe w jednym miejscu

StrefaWalut jest wiodącą porównywarką kursów wymiany walut w kantorach online w całej Polsce. Jako pierwsza zaczęła zestawiać aktualne kurs wymiany wielu miejsc, tak aby umożliwić łatwe rozeznanie rynku potencjalnym klientom chcącym wymienić walutę online.

11 odpowiedzi "Marzysz o założeniu własnego, internetowego biznesu? E-kantory mogą być dobrym wyborem"

 1. Kantorów jest coraz więcej ale tylko kilka z nich zasługuje na uwagę ponieważ gwarantują jakość i bezpieczeństwo.

 2. Dokładnie tak. Mało się dobrych kantorów, ale polecam sprawdzić Amronet.pl
  Mają bardzo dobrą cenę kursu no i nie ma ukrytych opłat.

 3. Z tego co widzę, to można u nich dużo zaoszczędzić. Warto założyć tam darmowe konto. Z opinii wynika również, że serwis działa wyjątkowo szybko, co jest jego kolejnym plusem. Chyba ma same plusy, bo o żadnych wadach nie czytałem. Polecam http://www.amronet.pl.

 4. Owszem, takie kantory cieszą się zainteresowaniem, głównie wśród przedsiębiorstw, które są dla nich znaczącymi klientami. Jednak na runku jest już ich dużo,w tym wiele o ugruntowanej pozycji, np. Amronet i kilka innych z podobnie długi stażem. Nie jestem więc pewien czy nowe będą miały równie dobrą ofertę.

 5. Wszyscy polecają kantory internetowe, a ja polecę społecznościową platformę wymiany walut. Używam jej od 3 lat i jestem bardzo zadowolony zarówno pod względem kursów walut jak i obsługi oraz szybkości samej wymiany. Tu więcej informacji http://www.kantoryinternetowe.com

 6. Trzeba się liczyć z silną konkurencją. Trudno będzie np. dorównać ofertą i funkcjonalnością Amronet.pl lub kilku innym, od lat działającym w sieci markom.

 7. Już jest wiele dobrych kantorów w sieci, z doświadczeniem w branży, posiadających stałych klientów. Ja od 2 lat korzystam z Amronet, kolega z pracy z innego e-kantoru, ale też takiego z dłuższym stażem. Ostatnio rozmawialiśmy na ten temat i żaden z nas nie zamierza szukać nowości w tym zakresie. Nie byłbym więc pewien czy kolejna, podobna firma przyjmie się na rynku.

 8. A czemu nie ma nic o oprogramowaniu?
  Znalazłam artykuł o tym jak założyć kantor, gdzie jest podkreślone jak bardzo oprogramowanie jest ważne http://info-logic.pl/warto-wiedziec/jak-zalozyc-kantor

  • Nie polecam kantoru firmy infologic. Bardzo toporna obsługa i działanie. Może jest najtańszy, ale niestety nie sprawdza się na dłuższą metę.

 9. Ja korzystam najczęściej z kantoru i zawsze wszystko przebiega bardzo sprawnie. Nie znam się na tym za bardzo i nie wchodzę w szczegóły, ale kurs maja zbliżony do rynkowego a przewalutowanie jest bardzo szybkie. Dla mnie to po prostu najwygodniejsza i najbezpieczniejsza opcja.

 10. Ok, e-kantory teraz są popularne i biznes się kręci, ale mamy ich na tyle dużo i z tak korzystnymi warunkami wymiany walut, że nie wiadomo czy kolejny się przebije przez tak ogromną konkurencję. Ja sam parę razy już przez net kupowałem walutę i sądzę, że aby tak profesjonalnie działać jak choćby ten kantor potrzeba wiedzy, doświadczenia, ogromu zaangażowania no i sporo pieniędzy na uruchomienie takiej działalności.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*