Mądre zakupy spożywcze: co robić, a czego nie?

cart-2568611_960_720

Idąc alejkami sklepu spożywczego łatwo się rozproszyć, zwłaszcza jeśli kochasz jedzenie. Większość sklepów eksponuje swoje towary w sposób, który sprawia, że trudno jest im się oprzeć, a często oferty w połączeniu z różnymi produktami ułatwiają racjonalizację zakupów. Jednak bez względu na to, jak bardzo lubisz eksperymentować z jedzeniem i różnymi składnikami, musisz być w stanie wyznaczyć granicę między kupowaniem rzeczy, których potrzebujesz, a trzymaniem się zdrowych produktów, a kupowaniem rzeczy dla samego dobra. Oto kilka zaleceń i zakazów zdrowych zakupów spożywczych, bez względu na to czy są to zakupy spożywcze online czy tradycyjne.

1. Zrób: zanotuj plan przed pójściem do sklepu spożywczego

Kiedy wędrujesz bez celu po sklepie spożywczym, istnieje większe prawdopodobieństwo, że kupisz niezdrowe przekąski i rzeczy, których nie potrzebujesz. Z drugiej strony, jeśli stworzysz plan (jakkolwiek szkieletowy może to być) dotyczący posiłków na nadchodzący tydzień, będziesz mógł efektywniej robić zakupy i trzymać się potrzebnych przedmiotów. Tak samo jeśli chodzi o supermarket online. Po prostu planowanie posiłków to świetne narzędzie dla kupujących, którzy chcą nie przekraczać ustalonego budżetu i liczby kalorii. Kiedy masz pojęcie o nadchodzących posiłkach, wiesz dokładnie, jakie warzywa, owoce, sosy i inne produkty wybrać. Co więcej, będziesz bardziej świadomy potrzebnych ilości i możesz zapobiegać marnotrawstwu.

2. Nie rób: kupuj małe ilości żywności, która nie pójdzie na marne

Kiedy lepiej zrozumiesz składniki, których potrzebujesz, możesz z większą pewnością zdecydować się na ich większe ilości. Na przykład kupienie kilograma lub dwóch brązowego ryżu może być mądrzejszym posunięciem niż kupienie kilku gramów, nawet jeśli wiesz, że skończy Ci się i kupisz więcej. Częściej jest tak, że większe ilości są tańsze niż mniejsze pojemniki tego samego produktu, więc możesz również zaoszczędzić trochę pieniędzy podczas zakupów spożywczych.

3. Zrób: Wybierz owoce i warzywa, które są w sezonie

W dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnej technologii i konserwantom, przeciętny konsument ma poprzez supermarket online, jak Frisco czy Auchan Direct dostęp do swoich ulubionych owoców i warzyw przez cały rok. Nie oznacza to jednak, że powinieneś to wykorzystać i jeść je, jak chcesz. Kluczowym czynnikiem, który należy tutaj zrozumieć, jest to, że te produkty zawierają konserwanty, które mogą być dość szkodliwe. Im bardziej skupiasz się na ekologicznych, świeżych produktach, tym bardziej możesz kontrolować swoje zdrowie.

Jeśli masz ochotę na mango w środku zimy, zawsze możesz je zastąpić organicznymi dżemami lub sokami. To może nie być dokładnie to, czego pragniesz; jednak jest to jak najbardziej zbliżone do rzeczywistej oferty bez przekraczania granicy niezdrowej.

4. Nie: daj się zwieść wyszukanym opakowaniom

Czasami elementy projektu mają zmylić naszą ocenę. Jako konsumenci możemy myśleć, że im bardziej wyszukane opakowanie, tym lepsza jakość żywności. Jednak niekoniecznie jest to prawdą. Nie polegaj wyłącznie na opakowaniu produktu. Upewnij się, że przeczytałeś, o co w tym wszystkim chodzi, skąd pochodzi i czy jest przetwarzany, czy nie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*