Błędy popełniane przez przedsiębiorców przy wynajmie samochodu – nie rób tego samego!

slider2

Być może najczęstszym błędem przy okazji wynajmu samochodu jest… korzystanie z tej usługi w ramach wypożyczalni przy lotnisku. Można to nawet zrozumieć – wszakże jest to najwygodniejsze miejsce dla wielu podróżnych na to, zorganizować wynajem samochodów, a czasami nawet próba wynajęcia gdzie indziej przynosi więcej kłopotów niż jest to tego warte. Jednak wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że wynajem samochodów na lotnisku jest zazwyczaj droższy niż w innych miejscach.

Dlaczego tak jest?

Zacznijmy od podatków. Niektóre porty lotnicze pobierają do 30% czynszu, podczas gdy podatki w innych miejscach prawdopodobnie będą o połowę niższe. Wynajem i obsługa przestrzeni biznesowej na lotniskach jest droga, a koszty te muszą zostać przeniesione na klientów. Dlatego jedzenie na lotnisku wydaje się zbyt drogie, i dlaczego wiele zakupów na lotnisku jest nierozsądnych. Warto sprawdzić stawki w pobliskich wypożyczalniach lub w centrum miasta. Zważ koszty transportu naziemnego z lotniska i niedogodności przed podjęciem decyzji.

Brak researchu

Firmy wynajmujące samochody mają tendencję do nagradzania dłuższych terminów wynajmu. Wiele z nich ma tygodniową stawkę, która jest tańsza na zasadzie dziennej. Więc Twój trzydniowy wynajem może kosztować 200 zł/ dzień, ale tygodniowa umowa może wynosić 130 zł dziennie. Wiele firm definiuje tydzień jako co najmniej pięć dni. Brzmi to szalenie, ale pięciodniowy wynajem może być w tej samej cenie, a nawet tańszy niż trzydniowy.

By się upewnić – zawsze sprawdzaj dostępne stawki, aby określić najlepszy okres wypożyczenia. Nie patrz tylko na swoją potrzebę samochodu, ale ponadto. Pamiętaj też, że koszty paliwa idą w parze z tym podejściem. Czasami wypożyczalnia samochodów Gdańsk daje Ci pełen bak i oczekuje tego samego po powrocie. To najbardziej sprawiedliwy sposób.

Ale inni dadzą ci samochód do połowy natankowany i poproszą o zwrócenie go na tym samym poziomie. Niewykonanie tego może kosztować pieniądze. Albo zapłacisz srogą karę za tankowanie, albo oddasz benzynę firmie. Czasami istnieje plan, który wymaga, abyś płacił za benzynę z góry za niższą cenę. Firmy wiedzą, że często takie plany są dla nich korzystne. Rzadko trafisz w oszacowania, a oni zwykle skorzystają finansowo z Twojej błędnej kalkulacji.

Upewnij się, że znasz opcje cenowe przed podpisaniem umowy.

Niektórzy przedsiębiorcy rozważają stawkę za rezerwację samochodu z wyprzedzeniem. Jednak z doświadczenia wielu z nich wynika, że te stawki są bardzo zbliżone do standardowych stawek. Prawdą jest też, że ostateczne wyniki mogą się znacznie różnić w zależności od miejsca docelowego i daty podróży.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o kwestii ubezpieczenia – większość wynajmujących służbowe samochody i chcących się zmieścić w przyznanym budżecie wie, że powinni sprawdzić u swoich ubezpieczycieli samochodowych, czy nie są objęci także pakietem na wynajmem samochodu. Firmy obsługujące karty kredytowe czasami zapewniają także pokrycie kosztów wynajmu samochodów. Warto poznać specyfikę tego rozwiązania i nie przepłacać.

1 odpowiedzi "Błędy popełniane przez przedsiębiorców przy wynajmie samochodu – nie rób tego samego!"

  1. Jeśli ktoś szuka dobrej oferty warsztatu samochodowego i instalacji gazu w aucie, na https://autogratis.pl/uslugi/instalacje-gazowe-montaz/lublin/wszystkie-marki/wszystkie-typy-aut można znaleźć naprawdę fajnych i solidnych fachowców. Szybko i sprawnie montują instalacje gazowe we wszystkich typach samochodów. Później nie ma problemów z użytkowaniem. Jeżdżę już kilka miesięcy i do tej pory nic nie sprawiło mi żadnych problemów. Naprawdę polecam.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*