Dobre na stres – jak lepiej zadbać o swoje domowe sadzonki?

plants-2810510_960_720

Dbanie o rośliny doniczkowe oznacza również dbanie o siebie, dlatego zamawiane sadzonki roślin z miejsc takich jak https://www.ogrodowymlyn.pl są coraz bardziej popularne. Ogrodnictwo, nawet jeśli jest uprawiane w pomieszczeniach, jest dla wielu kojące i lecznicze, a rośliny wokół mogą dodatkowo poprawić:

  • nastrój,
  • produktywność,
  • poziom stresu.

Niezależnie od tego, czy Twój dom jest zielony, czy… nie taki zielony, czy masz jedną roślinę, czy dżunglę, oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji roślin, które mogą pomóc w utrzymaniu zieleni nie tylko żywej, ale i bujnej.

Odetnij róg gąbki i zastosuj ją do pielęgnacji roślin

Nawilżone liście mogą pomóc im w fotosyntezie najlepiej, jak potrafią, a także sprawiają, że wyglądają świeżo i czysto. Wystarczy lekko zwilżyć gąbkę i pocierać nią każdy liść, aby nadać im połysk. Odetnij róg gąbki, aby odróżnić ją od tych, których używasz do mycia naczyń i wanny.

Użyj skórki od banana, aby odkurzyć liście swoich roślin

Możesz również użyć skórki od banana do odkurzenia liści. Wypróbowaliśmy: zdecydowanie usuwa kurz, ale może pozostawić trochę bananowej mazi. Jeśli nie masz nic przeciwko temu (przypuszczalnie banan może pomóc odstraszyć mszyce), to świetna wskazówka dotycząca ponownego wykorzystania, gdy skończysz z przekąską.

Podlewaj rośliny rano wodą pitną na noc

Kolejna wskazówka dotycząca ponownego wykorzystania: użyj wody pitnej, którą zostawiłeś na nocnej szafce, do podlewania niektórych roślin każdego ranka. Ta wbudowana, bezodpadowa rutyna zapobiegnie sporadycznemu podlewaniu spragnionych roślin. Ta metoda jest zalecana również, jeśli chodzi o sadzonki roślin.

Do podlewania roślin używaj wody z jajek na twardo

Skorupki jaj są bogate w wapń, który pomaga neutralizować pH gleby. Kiedy gotujesz jajka na twardo, trochę wapnia trafia do wody, więc Twoje rośliny mogą to pokochać. Poza tym robisz coś pożytecznego z wodą, którą inaczej po prostu wyrzucasz do ścieku.

Rośliny do kąpieli

O ile twoje rośliny nie są jadalne (i żadne zwierzęta domowe ani dzieci ich nie podjadają), kradzież miarki wody z wanny do podlewania roślin nie jest szkodliwa. Pokochają to, jeśli użyjesz soli w wodzie – ale będziesz chciał tego uniknąć, jeśli w wodzie jest coś z dodatkami, takimi jak barwniki lub zapachy. Rośliny radzą sobie jednak z odrobiną rozcieńczonej wody mydlanej.

Woda z roztworem soli

Rośliny potrzebują magnezu i siarki i na szczęście oba te składniki odżywcze są w niej dostępne. Wymieszaj dwie łyżki soli z litrem wody i użyj jej do podlewania roślin doniczkowych, aby zachęcić do krzaczastych, szczęśliwszych i bardziej kwitnących roślin. Lub po prostu użyj jej jako mgiełki. Możesz także spryskać rośliny roztworem soli, aby uzyskać inny sposób na dostarczenie dawki składników odżywczych.

Użyj pałeczki, aby podtrzymać pochylone rośliny

Jeśli twoje rośliny potrzebują trochę pomocy podczas wzrostu, możesz użyć drewnianych pałeczek z jedzenia na wynos jak małych kołków do roślin: zabezpiecz je w ziemi i użyj sznurka lub taśmy roślinnej, aby powiesić opadające łodygi.

[TB]

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*