Kluczki w środku – czy ślusarz jest zawsze potrzebny, by otworzyć samochód?

pexels-mix-and-match-studio-4930676

Awaryjne otwieranie samochodu jest denerwujące. To frustrujące, nieoczekiwane, ale przede wszystkim – drogie. Chyba że masz możliwość skorzystania z awaryjnego otwierania samochodu w ramach pomocy drogowej, jak tutaj: https://drogowipomocnicy.pl/otwieranie-pojazdow/.

Każdego dnia wielu Polaków przekonuje się o znacznej wysokości opłat ślusarskich po tym, jak zatrzasnęli kluczyki w samochodzie. Właściwie – to wielu ślusarzy przyznaje, że głównie to robią, bo problem jest tak powszechny. Jednak gdy jesteś zablokowany, możesz mieć więcej opcji, niż myślisz, aby wrócić. W tym artykule poprowadzimy Cię przez te opcje, abyś mógł mieć pewność, czy w ogóle potrzebujesz ślusarza. Korzystając z tego przewodnika krok po kroku, być może będziesz mógł sam otworzyć swój samochód.

Jednak pisząc to nie bierzemy odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wyrządzone w twoim samochodzie lub w jakimkolwiek samochodzie, który próbujesz otworzyć za pomocą tego przewodnika. Nie zachęcamy też do otwierania samochodu ani żadnego innego auta, a ten poradnik napisany jest wyłącznie w celach informacyjnych. Jeśli zdecydujesz się odblokować samochód, upewnij się, że jesteś właścicielem lub masz pozwolenie od właściciela. Ten poradnik ma pomóc osobom, które zamknęły kluczyki w swoich samochodach i chciałyby samemu spróbować je odblokować.

Czy naprawdę masz problem?

Najpierw upewnij się, że faktycznie problem Cię dotyczy. Może to zabrzmieć głupio, ale zdziwiłbyś się, ile razy ślusarz, czy pomoc drogowa przyjeżdża, aby odblokować samochód klienta… tylko po to, aby dowiedzieć się, że jedne z drzwi samochodu są jednak odblokowane. Zanim zrobisz cokolwiek innego, sprawdź wszystkie drzwi i upewnij się, że wszystkie są rzeczywiście zamknięte. Wypróbuj też bagażnik, często jest pomijany i wiele razy możesz wrócić do pojazdu, składając siedzenia przez bagażnik.

Gdzie jest twój zapasowy klucz?

Więc sprawdziłeś wszystkie drzwi i samochód jest na pewno zamknięty. Co dalej? Możesz rozważyć użycie zapasowego klucza, ale może to być trudne w zależności od sytuacji. Czy twój zapasowy klucz jest w domu? Jak daleko jesteś? Czy masz kogoś, kto może to przynieść? Jeśli spieszysz się lub jesteś daleko od domu, próba samodzielnego otwarcia samochodu lub wezwanie ślusarza może być najlepszym wyborem. Jednak czasami jest to lepsza opcja niż męczenie się z pośpiechem do domu po zapasowy klucz. Jeśli klucze do domu są również zamknięte w pojeździe, pamiętaj, że prawie zawsze taniej jest odblokować samochód przez ślusarza niż drzwi do domu.

Możesz mieć pomoc drogową (i nawet o tym nie wiesz)

Ale zanim zaczniesz wyważać drzwi lub dzwonić do ślusarza, możliwe, że masz zasięg pomocy drogowej i nawet o tym nie wiesz. Jeśli masz pełne ubezpieczenie samochodu, pomoc drogowa może być uwzględniona.

Zadzwoń na numer alarmowy ubezpieczenia i sprawdź swoje opcje, zanim zadzwonisz do ślusarza. Niektóre firmy wyślą własnego ślusarza, podczas gdy inne zwracają opłatę ślusarską. Więc najpierw sprawdź wszystkie te opcje.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*