Praca i kariera w Skandynawii

ws29c8d271-0d0a-47e4-a00c-1a80e4842b20_medium

Biznes w całej Skandynawii w ciągu ostatnich kilku lat zrobił wrażenie chyba na całym świecie, a szczególnie wśród głównych europejskich sił, gdzie zaznaczył swoje miejsce przez prawie 15% światowego biznesu. Skandynawia znana ze swojej z nordyckiej kultury skrupulatnie wykorzystywała i wykorzystuje renesans biznesu i handlu, gdy różnego rodzaju sojusze powstały wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Rozkwit działalności w krajach skandynawskich został też ułatwiony poprzez budowę Oresund Bridge który to otworzył połączenia drogowe i kolejowe od 1999 roku, tym samy otwierając możliwości pracy i kariery w Skandynawii dla jej dalekich sąsiadów nadbałtyckich. To rozszerzenie działalności w Skandynawii rozciągnęło się aż do Polski, Niemiec i Rosji.

Norwegia czołem

Chociaż ożywienie w biznesie jest ekonomicznie mile widziane w krajach skandynawskich, istnieje pewne zróżnicowanie opinii związanych z UE. Jednak niekoniecznie wpływa to na stosunki handlowe między krajami Skandynawii, ale na pewno ich indywidualne rodzaje kultur skłaniają ich do różne poglądów na temat członkostwa. Finlandia obejmuje Unię UE, na przykład, podczas gdy Dania i Szwecja mają pewne zastrzeżenia do przyjęcia euro. Norwegii, to jedyny kraj w Skandynawii znany najbardziej z bogactwa ekonomicznego i biznesowego ze względu na to, że posiada wiele zasobów ropy – dlatego w tej branży tam zawsze jest miejsce, choć niekoniecznie łatwo jest się w to „wkręcić”.

Charakterystyka biznesu w Skandynawii

Narody Skandynawii dzielą jednak wzajemny entuzjazm w odniesieniu do rozwoju technologii i bankowości internetowej – co spowodowało szerokie możliwości kariery w branżach IT. Niemało też dzieje się jeśli chodzi o produkcję mebli skandynawskich, które to z powodzeniem są dystrybuowane na całym świecie. W Skandynawii mają też siedziby niektóre naprawdę duże organizacje. Ti zainteresowanie biznesem w Skandynawii jednak wymaga pewnego dostosowania w zakresie aspektów kulturalnych odnoszących się do sposobu, w jaki biznes jest tam prowadzony, dlatego chcąc się wkręcić w biznes skandynawski w Skandynawii będąc Polakiem tudzież jakimkolwiek innym obcokrajowcem trzeba mieć niewątpliwie na ten temat dość trochę pojęcie.

Ta kultura mieszkańców Skandynawii opiera swoje relacje biznesowe w równym stopniu z pojęciem dzielenia odpowiedzialności. Te transakcje handlowe niektórych zagranicznych inwestorów bardziej mała moc obliczane. Biorąc to pod uwagę, firma osadzona w kulturze skandynawskiej nie będzie miała szansy na sukces w tym kraju, jeżeli pracownicy, że nie będą tam traktowani sprawiedliwie. Hierarchiczna struktura w małej firmie wydaje się być nieistniejąca dla niektórych inwestorów. Jednak kultura zarządzania przedsiębiorstwem wśród mieszkańców Skandynawii może się już znacznie różnić. Niektórzy uważają, że menedżerowie powinni podejmować decyzje biznesowe, niektórzy uważają, że nie powinno być konsensus poglądów między pracownikami. Narody Skandynawii mają także kulturę odnoszącą się do równowagi między biznesem i rozrywką wierząc, iż przepracowanie nie jest dobre dla sukcesów biznesowych.

W artykule wykorzystano informacje nadesłane nam przez sklep skandynawski casabianca.pl zajmujący się między innymi sprzedażą gałek do mebli. Fotografie na stronie http://www.casabianca.pl/kategoria/galki-do-mebli-2

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*