Korpo bal przebierańców: jak się ubrać na karnawał?

kariera 24 nananova

Jeśli jesteś tym, który w tym roku organizuje firmową imprezę karnawałową, musisz wybrać odpowiedni strój na tę okazję. Najbardziej popularną imprezą karnawałową dla dorosłych jest a w Rio, ale Twoja firmowa wcale nie musi być dużo gorsza. Impreza karnawałowa jest najwspanialsza – celebrowana tuż przed Wielkim Postem, w innych kulturach tradycyjnie jest to czas świętowania podczas parady i imprez karnawałowych i cyrkowych. W Polsce też z roku na rok obchodzi się ten czas coraz huczniej.

Klaun/Błazen

Niezależnie od tego, czy chodzi o korpo bal przebierańców, karnawał za ocean, czy też domową imprezę karnawałową z przyjaciółmi, niezbędnym strojem jest klaun lub błazen. To zabawny kostium, który może być noszony zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Twarz jest zwykle pomalowana na biało, a strój wykończony dużymi butami i kolorowymi ubraniami. Jeśli chcesz wypróbować kostium błazna, powinieneś założyć rajstopy, trzymać berło i założyć odpowiedni kapelusz. Ubrania tego rodzaju powinny być workowate, a na twoich włosach powinna być założona peruka w jaskrawych kolorach.

Dzikie zwierzęta

Podczas każdego obchodzonego na całym świecie karnawału znajdziesz ludzi ubranych jak dzikie zwierzęta. To także świetny kostium dla kobiet i mężczyzn, a nawet dzieci, jeśli znajdziesz odpowiedni kostium. Jeśli trzymasz się cyrkowego motywu karnawałowego, ubierz się jak lew, tygrys, goryl, słoń, koń, niedźwiedź lub pies. Unikaj zwierząt gospodarskich, takich jak krowy lub kury.

Gimnastyk na trapezie

Ten kostium będzie działać szczególnie dobrze, jeśli jesteś kobietą, która chce założyć seksowny strój, ale niekoniecznie chce się trzymać klasycznej sukienki na karnawał. Artyści wykonujący sztuczki na cyrkowym trapezie zakładają krótkie spódnice i świecące, dopasowane kostiumy. To kolejny element cyrkowy karnawału wpisany w imprezę, ale póki twój strój ma wystarczająco dużo cekinów i błyskotek, dopasujesz się do tego.

Okres karnawału to czas związany również z ekstrawaganckimi paradami i tańcami, które odbywają się przed ponurą chwilą w Środę Popielcową. Ten czas jest wypełniony nadmiarem i przesadą. Jednak mimo, że nie jesteś w Nowym Orleanie, możesz nadal świętować ten fantastycznie kolorowy czas. Nie wiesz, w co się ubrać? Jak widać jest wiele różnych pomysłów, z których można czerpać garściami!

Uwzględnij tradycyjne kolory karnawałowe podczas tworzenia swojego stroju. Fioletowy, zielony i złoty to kluczowe kolory w tym czasie. Fioletowy symbolizuje sprawiedliwość, zielony oznacza wiarę i złoto jest mocą. Mile widziane są także maski z piórami – wręcz są kolejnym powszechnym dodatkiem. Maska jest tak ważna, że chyba nikt nie wyobraża sobie imprezy karnawałowej bez nich.

Jeśli chcesz zrobić na wszystkich spore wrażenie, załóż pełny kostium. Wszystkie rodzaje kostiumów są dopuszczalne podczas karnawałów, nawet kostiumy, które w ogóle nie są związane z tematem imprezy. Konkurs na najlepszy strój pomoże wyróżnić najbardziej oryginalne pomysły. Oprócz powyższych, do popularnych tradycyjnych strojów należą pirat, czy księżniczki.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*