Kopanie bitcoina: dlaczego jeszcze nie wszyscy się do tego przekonali?

bitcoin-3024279_960_720

Wraz ze wzrostem cen bitcoinów i głównymi instytucjami finansowymi, przygotowującymi się do oferowania transakcji nastawionych na kryptowalutę bitcoin, można by pomyśleć, że inwestorzy będą walić drzwiami i oknami, by w to wejść. Podczas gdy owszem – wielu inwestorów śpieszy się, by wziąć jak największy kawałek dla siebie z tego tortu bitcoinowego – tak samo wielu z nich rezygnuje z cyfrowej waluty….

Bitcoin jest wszędzie.

A jednak musisz zadać sobie pytanie, dlaczego inwestorzy wciąż unikają Bitcoinów? Myślę, że wiem dlaczego i wcale nie jest to irracjonalne.

Powód #1 Rynek jest zbyt niestabilny

Problem dla większości inwestorów polega na tym, że kryptowaluty są zbyt ryzykowne, ponieważ widzą, jak zmieniają się ich wartości z dnia na dzień. Wielu inwestorów unika przedsięwzięć, które mają tendencję do bycia solidnymi, a następnego dnia, wręcz odwrotnie. Bitcoin ma już na swoim koncie długą historię, ale wciąż nie że można go nazwać rynkiem stabilnym bez względu na to jak bardzo się zna proces zwany wydobywaniem bitcoinów – trzeba uważać na tę niestabilność.

Powód #2 Ludzie wciąż boją się oszustw

Przyznaj, słyszałeś to kilka razy. Ale czy to sprawiedliwe, by wtrącać Bitcoina i oszustwa w to samo zdanie? W przypadku dużych amerykańskich giełd przygotowujących się do oferowania transakcji na bitcoin, z pewnością tak nie jest.

Oczywiście nadal istnieje ryzyko oszustwa. Istnieją oszuści, którzy wprowadzają dezinformację i którzy wykorzystali inwestorów, uruchamiając programy, które obiecują gwarantowane wysokie zwroty w ciągu 90 dni. Ale wiemy, że społeczność kryptograficzna jest innowacyjna i znajdzie rozwiązania – to również minie.

Powód #3 Żaden kraj nie wspiera Bitcoin – brak zaufania

Co stanie się, jeśli zostaniesz zhackowany? Co się stanie, jeśli stracisz klucze prywatne do Bitcoin? Nawet istnieją przypadku kilku osób, które wydobywały Bitcoin kilka lat temu, pozostawiły klucze na twardym dysku – ale choć sformatowały go przed sprzedażą komputera innej osobie to straciły miliony i nie można ich odzyskać.

Spójrzmy prawdzie w oczy, cyfrowa waluta to tylko zestaw zer i jedynek krążącej tam w Internecie i nie ma żadnej jednostki, którą można by poprosić o jej honorowanie…

Powód #4 Słyszmy różne historie i boimy się w nie zaangażować

Innym poważnym problemem z Bitcoinem jest to, że kiedy wymiany i portfele są atakowane przez hakerów, są to wiadomości umieszczane na pierwszej stronie. I prawie każdego tygodnia jesteśmy świadkami nowego ataku hakerskiego w tę stronę. Nawet Bithumb, jedna z największych giełd walut Bitcoin, została jakiś czas temy zhackowana, a ponad milion dolarów w kryptowalutach zostało utraconych (!). Nic dziwnego, że wiele osób ma wciąż swoje obawy.

Powód #5 Mało gdzie można z nich skorzystać

Spróbuj wydać trochę Bitcoin u lokalnego sprzedawcy. Spróbuj znaleźć lokalnego sprzedawcę, który to zaakceptuje. Jakie było twoje doświadczenie? Jasne jest, że Bitcoin w obecnej formie nie zastąpi gotówki ani kart kredytowych.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*