Jak zostać menedżerem restauracji – szczebel po szczeblu?

kariera 24 zakopane

Spośród obecnych pracowników branży restauracyjnej dziewięciu na dziesięciu menedżerów osiągnęło swoje pozycje zaczynając od poziomu podstawowego. Oznacza to, że istnieje wiele możliwości dla tych, którzy znajdują się na dole, aby podnieść swoją pozycję i zostać menedżerem restauracji wśród rosnącej liczby pracowników.

Jeśli jesteś ciekawy, jak się tam dostać, oto główna ścieżka kariery dla kierownika restauracji – zapoznaj się z nią i spełniaj marzenia!

Gdy przejdziesz przez wszystkie te pozycje, zdobędziesz umiejętności i doświadczenie niezbędne do wypełnienia wszystkich przyszłych obowiązków menedżera restauracji. Chociaż wejście na poziom wejścia może być trudne, najlepsi menedżerowie znają i rozumieją każdy aspekt swojej restauracji, w tym sposób spożywania posiłków czy to co preferują goście. Dodatkowo, menedżerom często powierza się skakanie do różnych ról – od przygotowania posiłków do pracy za barem – w najbardziej ruchliwe noce.

Najlepsi stają się tacy, naprawdę wiedząc, jak to wszystko zrobić.

Praca menadżera: jak ważna jest edukacja?

Jeśli chodzi o to, aby zostać menadżerem restauracji, nie ma żadnych specjalnych wymagań edukacyjnych. Podczas gdy większość menedżerów ma co najmniej dyplom ukończenia szkoły średniej, a wielu z nich ukończyło studia wyższe ze stopniem w hotelarstwie, nie jest to wcale niesłychane dla kogoś, kto nie ukończył szkoły średniej, że jest w stanie zacząć od końca łańcucha restauracji i pracować na swój sposób, by dotrzeć do zarządzania, a nawet własnej restauracji.Chociaż wielu menedżerów restauracji jest przeszkolonych w tej dziedzinie i awansowanych z innej pozycji, to wśród pracodawców preferuje się właśnie doświadczonych w praktyczny sposób pracowników. Liczne Zakopane restauracje oferują nawet własne programy szkoleniowe.

Co oznacza zarządzanie restauracją?

Zanim zastanowimy się nad tym, jak zostać kierownikiem restauracji, ważne jest, aby zacząć od jasnego zrozumienia tego, co właśnie robi menedżer restauracji. Mogłoby się wydawać, że praca jest łatwa i bezpośrednia z zewnątrz, a może nawet z perspektywy kelnera, ale jest w tym coś więcej, niż na pierwszy rzut oka.

Menadżerowie restauracji nadzorują codzienną działalność organizacji świadczącej usługi gastronomiczne, w tym dbają o:

  • zamawianie żywności i materiałów,

  • świadczenie obsługi klienta,

  • zarządzanie personelem,

  • planowanie menu.

Menedżerowie restauracji muszą być zarówno przedsiębiorczy, jak i zarządzać operacjami i budżetem lub ryzykować wyczerpaniem środków, aby restauracja była otwarta. Następnie, jest bardziej miękka umiejętność obsługi klienta, która wymaga doskonałych umiejętności ludzi, aby utrzymać klientów, zwłaszcza niezadowolonych, szczęśliwych i gotowych do powrotu. Poza tym zarządza się czymś, co może wydawać się ciągle ewoluującym zespołem barmanów i kelnerów, od zestawiania harmonogramu do wykonywania recenzji wydajności i wiele innych.

Jeśli widzisz zarządzanie restauracją jako tylko szefowanie pracowników liczenie pieniędzy pod koniec dnia – jesteś w błędzie. Zarządzanie restauracją jest połączeniem głębokiego zestawu umiejętności, który wielu nabywa po przejściu przez wszystkie inne pozycje w restauracji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*