Jak zaplanować posiłki w podróży służbowej z pracownikami?

pexels-photo-374052

Podróże służbowe to niemal chleb powszedni w wielu branżach. Aby jednak przynosiły wymierne efekty, powinny odbywać się we właściwych, komfortowych warunkach. Co więcej, w czasie wykonywania obowiązków zawodowych na wyjeździe pracownicy nie powinni martwić się kosztami zakwaterowania czy wyżywienia. Wszystkie wydatki powinny leżeć po stronie pracodawcy.

W wielu firmach, bez względu na branżę czy lokalizację, wyjazdy służbowe są jednym z nieodłącznych elementów prowadzenia biznesu. Podróżują nie tylko właściciele przedsiębiorstw, ale również dyrektorzy, menadżerowie, a także handlowcy. Bardzo często firmy organizują również szkolenia firmowe na wyjazdach, co również wiąże się z koniecznością zapewnienia dobrych warunków całej grupie pracowników. Owszem, każdy taki wyjazd służbowy jest dla firmy sporym, dodatkowym wydatkiem, jednak warto potraktować go jako inwestycję w dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Bardzo często bez podróży służbowych firmy musiałyby zamknąć działalność lub mocno ją ograniczyć. Wiele branż nie może bowiem ograniczać się jedynie do swoich lokalizacji i musi szukać rynków zbytu czasem nawet z dala od swojej lokalizacji.

20170729-203755_640x480W czasie podróży służbowej trzeba zadbać przede wszystkim o dobre warunki bytowe pracowników na wyjeździe. Najlepiej pamiętać o tym już na etapie planowania wyjazdu i nie załatwiać niczego na ostatnią chwilę. Dobrze jest zarezerwować hotel czy pensjonat odpowiednio wcześniej, dzięki czemu pracownik po przybyciu na miejsce będzie mógł się od razu zameldować i zabrać za wykonywanie obowiązków zawodowych, zamiast przez długi czas poszukiwać na miejscu sprawdzonego miejsca noclegowego. Im więcej osób jednocześnie wybiera się w służbową podróż, tym więcej uwagi trzeba przyłożyć do sprawnej organizacji wszystkich elementów podróży. W przeciwnym razie wyjazd będzie pełen chaosu, a efekty z niego niewielkie.

Warto zadbać o dobre jedzenie

W trakcie podróży służbowej z pracownikami trzeba też odpowiednio dopilnować właściwego wyżywienia. Chodzi nie tylko o codzienne posiłki, ale również o te, które spożywane są wraz z potencjalnymi klientami czy kontrahentami. Wymagają one odpowiedniej oprawy. Jeśli wyjazd służbowy odbywa się w górach, dobrym rozwiązaniem jest restauracja w Hotelu Kasprowy Wierch, która cieszy się ogromna popularnością i zainteresowaniem wśród turystów. Sprawdzone pizzerie Zakopane to także rozwiązanie dla osób, którym zależy na bardziej swojskim i przyjaznym klimacie, a nie na przesadnie eleganckim lokalu. Najlepsze rozmowy biznesowe prowadzi się bowiem w przyjaznej i ciepłej atmosferze, a nie w lokalach, w których trzeba zachowywać sto procent powagi. Najlepiej, aby lokal na rozmowy biznesowe zarezerwować odpowiednio wcześniej, dzięki czemu w umówionym terminie będzie na nas czekał wraz nakrytymi stołami i przygotowanymi wszystkimi potrawami. A to sprawi, że nie trzeba będzie czekać zbyt długo na zamówione potrawy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*