Pomysł na karierę: prawnik korporacyjny

kariera tgo1

Prawnicy korporacyjni doradzają swoim klientom lub pracodawcom w temacie ich praw i obowiązków. Jako adwokaci mogą reprezentować spółki zarówno w sprawach karnych, jak i cywilnych. Samozatrudnieni prawnicy korporacyjni mogą doradzać kilku klientom korporacyjnym. Prawnicy korporacyjni mogą również pracować na własny rachunek jako pełnoetatowi pracownicy jednej firmy.

Niezależnie od tego, czy działają jako doradcy wewnętrzni, czy zewnętrzni, prawnicy korporacyjni są zatrudniani, aby uniknąć problemów firm, przewidując i pomagając w obejściu problemów. Zapewniają również swoim klientom aktualne informacje na temat nowych przepisów i regulacji biznesowych. Prawnicy korporacyjni udzielają porad w zakresie:

  • stosunków pracy,
  • umów pracowniczych,
  • kwestii podatkowych,
  • pozwów przeciwko korporacji,
  • obrażeń pracowników,
  • patentów i umów z dostawcami surowców.

Kierownik działu prawnego korporacji może być nazywany radcą prawnym i mieć status temu odpowiadający. Adwokat jest wspierany przez personel prawny. Myślisz o założeniu właśnej kancelarii i zatrudnieniu personelu? Skorzystaj z profesjonalnej obsługi kadr i płac, dzięki której nie będziesz musiał samodzielnie zajmować się procesami kadrowymi takimi jak przygotowywanie umów dla pracowników czy też naliczanie wynagrodzeń.

Wymagania edukacyjne i szkoleniowe

Licencjat i trzy lata studiów prawniczych są minimalnymi wymaganiami do pracy jako prawnicy korporacyjni. Wszyscy studenci prawa odbywają podstawowe kursy z zakresu prawa spółek, trustów oraz prawa podatkowego i ubezpieczeniowego. Jednak ci, którzy chcą specjalizować się w prawie korporacyjnym, powinni również podjąć odpowiednie zajęcia, takie jak prawa wierzycieli, regulacje handlowe, transakcje handlowe i rzecznictwo procesowe.

Aby praktykować prawo korporacyjne, absolwenci szkół prawniczych muszą być dopuszczeni do adwokatury lub organizacji prawniczej w krajach, w których chcą praktykować. W większości krajów wstęp do tegoż wymaga egzaminów.

Zdobycie pracy

Doświadczenie zawodowe w szkole prawniczej okaże się pomocne w późniejszym poszukiwaniu pracy. Praca w bibliotece szkoły prawniczej lub przeszukiwanie dokumentacji jako młodszy urzędnik sądowy da ci kontakty zawodowe i bezpośredni widok na świat prawniczy. Wiele korporacji wysyła przedstawicieli do szkół prawniczych w celu rekrutacji doktorantów. Sprawdź czasopisma i reklamy prasowe pod kątem wolnych miejsc pracy.

Możliwości awansu i perspektywy zatrudnienia

Zatrudnienie prawników korporacyjnych ma wzrosnąć prawie tak szybko, jak średnia dla wszystkich miejsc pracy do 2020 r. Korporacje chętnie chronią się przed gwałtownymi roszczeniami odszkodowawczymi, dlatego chętnie zatrudniają doradców prawnych. Najwięcej możliwości będzie na obszarach miejskich, gdzie znajduje się większość dużych korporacji.

Warunki pracy

Prawnikom korporacyjnym zwykle przypisuje się własne biura z własnymi sekretarkami oraz dostęp do asystentów badań prawnych i biblioteki prawnej. Często pracują przez wiele godzin, zwłaszcza gdy przygotowują sprawy sądowe. Prawnicy zatrudnieni przez korporacje posiadające oddziały okręgowe mogą podróżować do różnych lokalizacji w celu zbadania problemów prawnych.

Artykuł powstał we współpracy z: https://www.przybylowski.pl/

1 odpowiedzi "Pomysł na karierę: prawnik korporacyjny"

  1. Taki zawód jest według mnie bardzo potrzebny. Mamy coraz więcej dużych przedsiębiorstw, które działają na różnych rynkach światowych i tego typu firmy w coraz większym stopniu korzystają z obsługi prawnej. Nasza firma korzysta z usług kancelarii http://www.adwokatrupinski.pl/ i bez ich pomocy ciężko byłoby prowadzić poważny biznes.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*