Dlaczego warto budować dom szkieletowy

planning-3536753_640

Dom wybudowany w technologii szkieletowej to obecnie mocny trend nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd, ale również na wyjątkowe parametry użytkowe. Plusów jest tu zdecydowanie więcej niż negatywów, jednak należy pamiętać o kilku istotnych czynnikach, które mogą utrudnić nam budowę np. brak odpowiedniej izolacji ciepła. Jak poradzić sobie z mniej korzystnymi czynnikami podczas budowy i dlaczego ta technologia będzie dla wielu strzałem w dziesiątkę? Sprawdzamy!

Najszybsza droga do własnego domu

Budynki wykonane w technologii szkieletowej mogą być gotowe do wprowadzenia się inwestorów, nawet 5 tygodni po rozpoczęciu prac budowlanych! Co czyni ją najszybszą z możliwych wariantów. Przewidywany czas od początku inwestycji do stanu deweloperskiego wynosi w przybliżeniu ok 3 miesiące. Nieruchomość murowana nie ma pod tym względem szans z drewnianymi konstrukcjami, przez co osoby poszukujące lokum “na już”, zdecydowanie powinny zainteresować się tą technologią.

Projekt to podstawa – warto przeanalizować aktualna ofertę biur architektonicznych i oferowane na rynku projekty domów. Wybór odpowiedniego projektu domu będzie determinował dalsze użytkowanie, a ostatecznie zadowolenie z mieszkania w domu. Obecnie wybór dopracowanych technicznie projektów gotowych jest wystarczająco duży, aby każdy inwestor znalazł opcje odpowiednią dla siebie.

Decyzja o zakupie domu szkieletowego będzie szczególnie trafna w przypadku osób, które nie planują zaciągać wysokich kredytów na zagwarantowanie kosztów budowy.  Jeśli jednak zależy nam na większej powierzchni budynku, która mimo mniejszego nakładu finansowego będzie cechowała się wysoką jakością i komfortem użytkowania – “kanadyjczyk” będzie wyborem niemal idealnym!

To warto wiedzieć

projektowanie i aranżacja wnętrzJeśli nie chcesz osiedlać sie gdzieś na stałe, lub zależy Ci na łatwości dobudowania w przyszłości kolejnych pomieszczeń, technologia szkieletowa będzie dla Ciebie wyborem najlepszym z możliwych. Domy wykonane z drewna są na tyle lekkie, że ewentualne modernizacje instalacji czy zmiany w konstrukcji budynku nie sprawiają najmniejszego problemu.

Wadą takiej konstrukcji, o której często zapomina się poinformować inwestorów przed rozpoczęciem budowy  jest konieczność stosowania podciągów lub specjalnych dźwigarów stropowych. Są one konieczne, jeśli zależy nam na przestronnych pomieszczeniach mieszkalnych, ich brak znacznie ograniczy ich wymiary.

Ściany zewnętrzne budynków szkieletowych są zazwyczaj niewielkiej grubości, co sprawia, że wnętrze staje się automatycznie większe, a powierzchnia użytkowa gwarantuje większe pole do popisu podczas jej aranżacji. Przykładowo drewniany dom parterowy o powierzchni całkowitej 100 m². ma o ok. 10-12 m² większą powierzchnię użytkową od domu wybudowanego w technologii murowanej!

Dom szkieletowy – wiele wersji do wyboru!

Podejmując decyzję o zakupie domu szkieletowego, należy również zapoznać się z ofertami biur architektonicznych, którym powierzymy prace budowlane. Doświadczenie sprawdzonej ekipy budowlanej, oraz architekta może nadać naszej nieruchomości określony wygląd. Ściany zewnętrzne mogą być wykonane z drewnianej oblicówki – ten wariant będzie idealny dla miłośników rustykalności i lekkich drewnianych konstrukcji. Jeśli pragniemy połączyć “kanadyjczyka” z technologią murowaną, pomoże nam w tym niezawodny tynk! Z kolei bardziej dekoracyjny efekt uzyskamy pokrywając powierzchnię ścian płytkami klinkierowymi. Od naszej inwencji będzie zależeć, jaką ostatecznie stworzą kompozycje.

Materiał powstał we współpracy Archido.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*