Drewniana podłoga: jaką wybrać? Od koloru po szerokość.

kariera gembala

Chcesz zaktualizować podłogę i nie wiesz od czego zacząć? Podłogi z drewna powinny być twoim pierwszym pomysłem do rozważenia. Dlaczego? Drewniane podłogi stanowią doskonałe tło dla każdego współczesnego wnętrza, a jednocześnie stanowią kluczowy aspekt historycznego charakteru domu z epoki.

W przypadku wszystkich elementów, od litego drewna po drewno z odzysku lub drewniane, może być trudno ustalić, od czego zacząć. Nasz obszerny przewodnik dotyczący wyboru podłóg drewnianych służy radą i inspiracją.

Który kolor drewna jest najlepszy do twojego pokoju?

Jedną z wielu zalet drewnianej podłogi jest to, że wygląd naturalnego drewna sprawdza się w wielu stylach dekoracyjnych, umożliwiając wszechstronność podczas remontu. Ale wybór koloru drewnianej podłogi powinien opierać się na większej liczbie czynników niż tylko Twój schemat dekoracyjny.

Białe i jasnoszare podłogi z drewna są idealne do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu, a ich jasny kolor doskonale poprawi przestrzeń w małym pokoju. Współczesne i odbijające światło będą jednak dość szybko pokazywać brud i wgniecenia.

Ciepłe, miodowe podłogi z drewna ukrywają brud i tworzą przyjemny klimat, idealny do dużej, otwartej przestrzeni, w której chcesz czuć się przytulniej. Mniej nowoczesne niż jaśniejsze drewniane podłogi, drewno o średniej tonacji jest idealne do stworzenia spokojnego, bardziej tradycyjnego wykończenia.

Podłogi z ciemnego drewna stworzą bardziej formalny, intymny klimat w pomieszczeniu, ale mogą być również stosowane w przestrzeniach przemysłowych w celu uzyskania eleganckiego, nowoczesnego wykończenia, zwłaszcza jeśli są używane jako tło do prezentacji jasnych mebli.

Jaka szerokość i długość deski podłogowej?

Czy powinieneś wybrać wąskie deski podłogowe czy szerokie? Małe długości – pomyśl parkiety – czy długie? Deski węższe zwykle wyglądają bardziej tradycyjnie niż szersze, a deski parkietowe, niegdyś zastrzeżone dla nieruchomości z epoki, są również modnym trendem we współczesnych przestrzeniach.

Jeśli zastanawiasz się nad szerokością i długością desek w małym pokoju, szersze, dłuższe sprawią, że przestrzeń będzie wydawać się większa, ponieważ sama podłoga będzie prostsza. W dużym pomieszczeniu użyj cienkich, krótkich pasków do worków z teksturami i szerokich, długich desek, aby zapewnić bezproblemowe wykończenie.

Która podłoga z drewna jest najbardziej trwała?

Drewno liściaste, takie jak dąb, klon i wiśnia, należą do najtrwalszych gatunków, dzięki czemu idealnie nadają się do długotrwałego wyglądu w zatłoczonym domu. Są to jednak również droższe drewniane podłogi.

Jeśli masz ograniczony budżet, wybierz bardziej miękkie gatunki, takie jak sosna. Będzie miała tendencję do szybszego pokazywania zadrapań, ale można ją od czasu do czasu odnowić i pomalować, aby podłogi drewniane Warszawa z niej wykonane wyglądały jak nowe.

Które wykończenie podłogi drewnianej jest najlepsze: farba, olej lub lakier?

Większość podłóg drewnianych będzie fabrycznie wykończona, co oznacza, że ich kolor i połysk będą takie same, jak w przypadku ich prezentacji w salonie, i na pewno pozostanie tak przez jakiś czas. Możesz jednak kupić niedokończone deski do malowania, lakierowania lub olejowania w domu.

blaty z konglomeratu warszawa

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*