Kariera sprzedawcy samochodów – Jak skutecznie targować się kupując samochód używany?

1 (1)

W obecnych czasach bardzo nie wiele osób decydując się na zakup nowego samochodu wybiera się do salonu, w którym znajdziemy nowe auta. Większość z nas decyduje się na wybranie się do komisu samochodowego, skupu lub wybiera auta z ogłoszeń prywatnych (więcej o skupie samochodów tutaj http://warszawa-skupsamochodow.pl). Są to miejsca, w których cena nie zawsze jest ostateczna i istnieje możliwość jej negocjacji, jednak jak skutecznie doprowadzić do jej zmiany na naszą korzyść?

W momencie, gdy wybieramy się do sprzedawcy w celu obejrzenia samochodu i dokonania jego zakupu powinniśmy zabrać ze sobą osobę, która posiada doświadczenie dotyczące samochodów i branży motoryzacyjnej.

Dobrym wyborem będzie mechanik, który dzięki swojej wiedzy może wpłynąć w znaczny sposób na cenę pojazdu.

Warto również zabrać ze sobą dokładną treść ogłoszenia, aby porównać rzeczywistość z tym co zostało przedstawione przez sprzedawcę. Dokładne oględziny auta, pomogą nam znaleźć części, które nie pracują dobrze lub wady, o których poprzedni właściciel niestety nie wspomniał w ogłoszeniu. Będą to elementy, które pozwolą nam targować cenę. Oczywiście również negocjacje powinniśmy rozpocząć w odpowiedni sposób zaczynając od niższej ceny, niż ta za którą chcielibyśmy zakupić samochód, ponieważ da nam to możliwość delikatnego podnoszenia ceny, co zadowoli sprzedawcę. Jest to najlepszy sposób na obniżenie kwoty sprzedaży auta, ponieważ zazwyczaj dochodzimy do ceny korzystnej zarówno dla osoby sprzedającej, jak i osoby kupującej.

Zwróć uwagę na szczegóły

skup aut NiemcyPamiętajmy o tym, aby zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły dotyczące stanu naszego auta, nie tylko jego sprawności, ale również jego wyglądu zewnętrznego i sprzętów się w nim znajdujących takich jak radio lub klimatyzacja, ponieważ będą one również wpływały na cenę pojazdu. Większe możliwości jeśli chodzi o negocjacje mamy w przypadku osób prywatnych, ponieważ im zależy na szybkiej sprzedaży auta, nawet za niższą cenę niż oczekiwały. W przypadku komisów i skupów aut negocjacje zazwyczaj są trudniejsze, ponieważ jest tam większe zainteresowanie klientów i inne osoby mogą zaproponować wyższą cenę niż my.

Negocjacje cen

Pamiętajmy o tym, że w czasie negocjacji nie powinniśmy dążyć do osiągnięcia idealnej dla nas ceny, ponieważ może to doprowadzić do braku pozytywnego zakończenia transakcji. Starajmy się dojść do kompromisu pomiędzy nami i osobą sprzedającą, ponieważ jest to najlepszy sposób na dokonanie sprzedaży pojazdu. Nie starajmy się jak najbardziej oszczędzić tylko zaoferujmy cenę, która naprawdę jest odpowiednia do stanu samochodu. Bierzmy również pod uwagę opinie osoby, która wraz z nami sprawdza auto, ponieważ może ona odradzić nam dokonanie zakupu co uchroni nas przed dodatkowymi kosztami i problemami.

Ważne jest również to, aby zachęcić sprzedawcę do zaufania nam i zaakceptowania naszej ceny, twierdząc, że innej kwoty nie otrzyma on za dany pojazd. Zazwyczaj sprzedawcy zdają sobie z tego sprawę, dlatego zgadzają się na ofertę proponowaną przez kupców, którzy w sposób rozsądny dopierają kwotę do stanu pojazdu, jego wyglądu oraz marki.

1 odpowiedzi "Kariera sprzedawcy samochodów – Jak skutecznie targować się kupując samochód używany?"

  1. Ciekawi mnie jak można dostać taką pracę w salonie samochodów?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*