Myślisz o karierze w rolnictwie? Poznaj kilka informacji o traktorach

ursus-c360

Jeszcze na długo przed wyprodukowaniem traktora, wszystkie prace na wsi związane z uprawą roli, wykonywane były z użyciem zwierząt pociągowych – najpierw wołów, a później koni.

Dawna siła pociągowa

Zwierzęta ciągnęły za sobą pługi, kopaczki do ziemniaków czy buraków, bronę – urządzenie wygładzające bruzdy powstałe po orce, uczestniczyły przy żniwach ciągnąc kosiarki, tnące równe łany zboża, oraz były niezastąpionym środkiem transportu dla jednej lub więcej osób, gdy zostawały zaprzężone do wozów albo dużych sań.
W czasach obecnych pracę zwierząt pociągowych przejęły ciągniki rolnicze, bez których większość rolników, szczególnie tych młodszych, nie wyobraża sobie prac polowych.

Traktor to stosunkowo prosty pojazd mechaniczny, jego prędkość oscyluje w granicach 40 km/h, ale dopuszczalna prędkość na drogach publicznych to 30 km/h. Jeżeli traktor służy jako napęd dla przyczepy wiozącej ludzi lub ładunek – jego prędkość nie może przekroczyć 20 km/h.
Ciągnik rolniczy pracuje na paliwie płynnym — ropie lub biopaliwie — po przystosowaniu silnika.

Legendarny traktor Ursus C-360

Jednym z najpopularniejszych modeli traktorów jest Ursus C-360. Produkcja tego modelu, rozpoczęta w 1976 roku w Zakładach Mechanicznych Ursus pod Warszawą bardzo szybko znalazła uznanie jako niezbędna maszyna w ciężkich pracach polowych. Traktory te produkowane były z kabinami lub bez kabin albo też kabinami modyfikowanymi – w zależności od preferencji kupujących.
Mimo że na pola coraz częściej wjeżdżają kombajny – maszyny wykonujące wiele funkcji; podczas jednego wyjazdu w pole ścinają zboże, oddzielają ziarno od słomy i pakują je w worki – to jednak poczciwy traktor nadal jest niezastąpiony.

Model C-360 produkowany jest nadal, lecz technologia produkcji została nieco zmieniona; wprowadzono lepsze zabezpieczenia, wygodniejszą kabinę, silnik dostosowany jest do napędu biopaliwem a także zastosowano wiele innych, innowacyjnych rozwiązań.

Dostępność części do Ursusa

Traktor Ursus C-360, jak każdy inny pojazd mechaniczny również ulega awariom. Dzięki temu, że produkcja nie została definitywnie zakończona, oryginalne cześci do traktorów można kupić w hurtowniach sprzętów rolniczych lub w sklepach firmowych. Można również wadliwy lub zużyty element zamówić u producenta.

Części do ursusa można także nabyć na wielu aukcjach internetowych. Oferowane są używane, w bardzo dobrym stanie, jak również zupełnie nowe — z gwarancją producenta i sprzedającego.

Mimo innych nowoczesnych maszyn rolniczych traktor to nadal niezbędna maszyna w większości gospodarstw rolnych.

images (20)

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*