Kanały social media – jak je rozruszać?

Przechwytywanie

Pierwszą rzeczą, jaką firmy i przedsiębiorcy mogą zrobić, aby odnieść sukces, jest zaangażowanie się w media społecznościowe. Jak każda inna forma marketingu, media społecznościowe dla firm mogą być prawdziwym wyzwaniem. Trudno jest zdobyć odbiorców, tworzyć świetne treści i zwiększać zaangażowanie. Zbyt często widzimy, jak marki rezygnują w mediach społecznościowych już po kilku miesiącach.

Odkryliśmy, że naprawdę opanowanie kontaktów towarzyskich na tych kanałach social media zajmuje od ośmiu miesięcy do jednego roku. Nie tylko po to, aby zapewnić spójny strumień treści, ale także po to, aby dowiedzieć się, z czym rezonują Twoi odbiorcy, a czego nie.

Wszystko zaczyna się od planowania. Stwórz strategię dla mediów społecznościowych i zapisz ją, aby Twoja firma była odpowiedzialna. Twoja strategia powinna zawierać:

  • podstawową misję firmy,
  • plan treści,
  • cele.

A co najważniejsze, mocne określenie tego „dlaczego” ludzie śledzą Cię w mediach społecznościowych, jakiego rodzaju treści planujesz tworzyć i publikować oraz co masz nadzieję osiągnąć. Pierwszą rzeczą, jaką firmy mogą zrobić, aby odnieść sukces, jest zaangażowanie się w media społecznościowe.

Pokaż swoją osobowość

Drugą wskazówką dotyczącą mediów społecznościowych dla firm i przedsiębiorców jest to, aby zawsze (autentycznie) być sobą w mediach społecznościowych. Pomyśl przez chwilę o markach, które obserwujesz w mediach społecznościowych…. Co je wyróżnia? Co sprawia, że je obserwujesz?

Prawdopodobnie jest coś wyjątkowego w publikowanych przez nich treściach lub sposobie, w jaki je publikują. Domyślamy się, że mają osobowość i nie są tylko robotami marki, które rozpowszechniają treści. Doskonała obecność w mediach społecznościowych to nie tylko pokazywanie odbiorcom wartości produktu lub usługi. Chodzi o połączenie i doświadczenia. Najlepsze marki mają wspólny punkt widzenia ze swoimi fanami.

Słuchaj klientów zamiast promować

Ta wskazówka polega na tym, że świetne programy w mediach społecznościowych opierają się na słuchaniu klientów, a nie na promowaniu marki na siłę. Sposób, w jaki lubimy o tym myśleć, jest taki, że media społecznościowe oferują niesamowitą, otwartą platformę, za pomocą której firmy mogą komunikować się i angażować klientów. Dlatego zalecamy używanie ich w ten sposób!

Media społecznościowe stają się platformą obsługi klienta i ludzie zaczynają się tego spodziewać. Najtrudniejsze jest to, że im lepsze kontakty towarzyskie, tym większe zaangażowanie, a co za tym idzie, więcej komentarzy. Przygotuj się więc na przypływ miłości od swoich fanów, a szczególnie jeśli skorzystacie z pomocy ekspertów, którzy znają się na tym najbardziej, jak: https://fejmowo.pl/ .

Z drugiej strony Twoi klienci są najlepszym źródłem inspiracji dla treści. Wiele firm korzysta z niekończącej się kopalni pomysłów na treści, po prostu patrząc na często zadawane pytania lub to, co ludzie pytają w mediach społecznościowych. Jeśli nie wiesz, co opublikować, najpierw poszukaj pomysłów wśród klientów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*