Mikołajkowe prezenty – jak sprawić, by dziecko cieszyło się nimi przez cały rok?

santas-hat-1918798_960_720

Twój maluch szybko dorasta, co oznacza, że musisz dokładnie przemyśleć, jakie prezenty dasz mu na Mikołajki w tym roku – zwłaszcza, że dziecięce listy stają się coraz dłuższe. Wspaniale jest patrzeć, jak stają się wyjątkową osobą i zasługują na świąteczny prezent, który to odzwierciedla, niezależnie od tego, czy jest to element ubrania, technologii czy gry.

Ale nie rozpaczaj – oto nasz wybór najlepszych świątecznych prezentów dla dziewcząt i chłopców, który znaczenie ułatwi Ci podjęcie decyzji. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, od małej stylistyki po miłośnika nauki, a doskonałym dopełnieniem każdego z tych wyjątkowych prezentów będą Elfi.pl listy od mikołaja – naprawdę niesamowite!

Bądź wybiórczy w kwestii prezentów dla swojego dziecka na Mikołajki. Gdy twoje dzieci dorastają, staraj się zachować prostotę. Pamiętasz te wszystkie pojemniki z zabawkami, które przywiozłeś ze sobą do sklepu z artykułami używanymi zeszłego lata? Być może stało się tak dlatego, że twoje dzieci po prostu otrzymały kilka zbyt wielu prezentów co roku 6 grudnia.

Co zatem podarować dziecku na Mikołajki?

Wybierz kilka rzeczy, którymi Twoje dziecko będzie naprawdę cieszyć się przez cały rok. Przed dokonaniem zakupu zastanów się, czy prezent nie wyląduje na dnie kosza z zabawkami za tydzień lub dwa. Jeśli tak, Twoje dziecko prawdopodobnie nie potrzebuje go zbyt specjalnie…

Zamiast starać się, aby Mikołajki były wyjątkowe dla Twojego dziecka, nadążając za kimś innym, zachęć je, aby Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe dla innego dziecka. Adoptuj dziecko z Afryki i pozwól dziecku wybrać prezenty dla tego malucha. Podaruj jedzenie miejscowemu lokalowi gastronomicznemu darowiznę i pozwól dziecku pomóc w zakupach. A w mikołajkowy poranek bądź rodzicem, który siądzie na podłogę, aby pomóc w budowie tego nowego zestawu Lego – Twoja niepodzielna uwaga będzie cenniejsza dla twojego dziecka niż jakikolwiek świąteczny prezent. Zdecydowanie i niepodważalnie!

Czas mikołajek zmieni się wraz ze zmianą w dzieciach.

To, jak wygląda mikołajkowy poranek dzisiaj w domu, różni się od tego, jak wyglądało dziesięć lat temu. Zmieniają się także finanse i zmieniają się dzieci, więc po drodze należy zawsze dokonać kilku korekt.

Bez względu na wiek ustal budżet na prezent mikołajkowy dla każdego dziecka. Nie daj się skusić na to, by kupować upominki w ostatniej chwili – zamiast tego ustal swoje limity z wyprzedzeniem i trzymaj się. Nie przekraczaj budżetu, aby Mikołajki były wyjątkowe dla dzieci, a dla Ciebie pozbawione obaw ze względu na strach o budżet.

Zamiast wydawania majątku spraw, aby Mikołajki były wyjątkowe, tworząc wspomnienia, wybierając wyjątkowe prezenty dla swoich dzieci i sprawiając, że Twój dom będzie miejscem, w którym dzieci chcą być 6.12. Zwłaszcza jeśli twoje dzieci są małe, nie myśl o tym, że musisz wydać więcej – bo to podnosi oczekiwania na następny rok. Postaraj się, aby Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, ciesząc się tradycjami rodzinnymi i wiedz, że dokonane dziś wybory torują drogę do finansowej wolności w przyszłości.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*