Jakie umiejętności poza wykształceniem powinien posiadać dekorator wnętrz?

Should-Interior-Designers-Work-Without-Contracts

W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na dekoratorów wnętrz nieustannie rośnie. Zarówno inwestorzy prywatni, jak i firmowy wynajmują bowiem dekoratorów, aby urządzili profesjonalne i efektowne wnętrza. Wiele osób doskonale zdaje sobie bowiem sprawę, że urządzanie wnętrz na własną rękę jest obarczone dużym ryzykiem. Bez wiedzy i umiejętności trudno jest urządzić pomieszczenia tak, aby były jednocześnie efektowne, stylowe oraz w pełni funkcjonalne.

Dekorator wnętrz powinien mieć przede wszystkim odpowiednie wykształcenie, dzięki któremu w ogóle może poruszać się w środowisku zawodowym. Poza tym, ważne jest również doświadczenie. Im więcej lat pracy, tym więcej praktycznych umiejętności, które przekładają się na wyczucie smaku oraz poczucie estetyki. Dobry dekorator wnętrz powinien też mieć wiele innych umiejętności. Przede wszystkim – zdolność przewidywania.

Przewidywanie przyszłych problemów

pobrane (2)W odróżnieniu od zwykłych użytkowników pomieszczeń, dekorator wnętrz musi umieć przewidzieć wiele kwestii jeszcze zanim wnętrze zostanie urządzone. Trzeba bowiem pilnować, aby w pomieszczeniu znajdowała się właściwa ilość instalacji i przyłączy, do których będzie można podłączyć najważniejsze urządzenia, które użytkowane są codzienne. Jest to ważne nie tylko w kuchni i w łazience, ale również w pomieszczeniach biurowych, w których na co dzień działa sporo urządzeń elektrycznych. A powinny być one odpowiednio podłączone. Dobry dekorator wnętrz powinien mieć też wiele umiejętności nie tyle wyuczonych, co po prostu wrodzonych. Ważne jest poczucie smaku i estetyki, a także umiejętność poradzenia sobie z każdym pomieszczeniem. Nie zawsze zlecenie dotyczy dużego i przestronnego wnętrza. Czasem trzeba zaaranżować pomieszczenie bardzo małe, nieustawne, znajdujące się na poddaszu lub wymagające wielu nakładów pracy, aby można było zrobić z niego pomieszczenie biurowe. Dobry dekorator powinien szybko ocenić możliwości pomieszczenia i stworzyć projekt idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb wnętrza.

Szybkie rozwiązanie problemów z ogrzewaniem

W wielu pomieszczeniach dużym problemem jest brak światła lub kiepskie ogrzewanie. Dekorator wnętrz powinien umieć szybko i bezproblemowo wybrnąć z tego problemu. Jeśli problemem jest brak światła, trzeba albo poszerzyć i powiększyć okno, albo zadbać o odpowiednią ilość sztucznych źródeł światła. Podobnie jest w przypadku ogrzewania – należy szukać skutecznych, sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań. Dobry dekorator wnętrz musi nieustannie się dokształcać i być na bieżąco z nowoczesnymi trendami i inspiracjami. W ostatnim czasie w ogrzewaniu wnętrz popularne są kominki elektryczne, które łączą w sobie zalety zwykłych kominków z nowoczesnymi technologiami. Sporo ciekawych rozwiązań oferuje między innymi firma IGNIF. Można w niej znaleźć kominki elektryczne w wersji wolo stojącej lub pod zabudowę, dzięki czemu bez problemu można dopasować konkretny model kominka do potrzeb danego wnętrza. Kominki elektryczne mają mnóstwo zalet, co więcej – można je wstawić praktycznie do każdego pomieszczenia. Są więc świetnym rozwiązaniem w tych wnętrzach, gdzie nie ma możliwości wstawienia zwykłego kominka na opał.

Więcej na stronie ignif.com

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*