Drzwi wejściowe do firmy – jak utrzymać je w dobrej kondycji jak najdłużej?

hor1

Po starannym wyborze najlepszych środków bezpieczeństwa do swojej nieruchomości komercyjnej, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest niezamierzone zniszczenie jej. Znaczna część standardowej etykiety drzwi, do której jesteśmy przyzwyczajeni, nie jest w rzeczywistości dobra dla tego elementu konstrukcyjnego. Jeśli otwierasz drzwi lub zamykasz je, możesz spowodować poważne szkody. Oto kilka sposobów ochrony drzwi, które chronią Twoją siedzibę i jej tak ważne drzwi wejściowe.

Pomaluj drzwi

Nie, nie próbujemy poprawić wyglądu drzwi. Malowanie drzwi zewnętrznych zapobiega podatności na rdzę i nierównemu zamknięciu, a są to dwie rzeczy, które zmniejszają bezpieczeństwo zewnętrznych drzwi Twojej firmy.

Pokrywanie farbą materiału który jest podatny na rdzewienie, jak stal, zapobiega utlenianiu się podłoża. Jeśli masz pomalowane drzwi, sprawdzaj je regularnie, aby usunąć nadmierną farbę, bowiem gdy farba zacznie się nakładać wokół krawędzi drzwi – po prostu ze względu na stały kontakt z ramą drzwi i rękami ludzi – może to powodować ich niszczenie, a tym samym obniżenie wejścia do twojej firmy. Pamiętaj, aby pomalować te nierówne miejsca, aby twoje drzwi nie rdzewiały!

Bądź delikatny

Bardzo kuszące jest kopnięcie otwartych drzwi, jeśli masz zajęte ręce, ale użycie siły na drzwiach może wyrządzić wiele szkód. Zadając wielokrotnie siłę uderzającą w stronę drzwi, możesz uszkodzić nie tylko integralność samych drzwi, ale także mechanizmy blokujące i zamykające drzwi. Chociaż być może łatwiej jest kopnąć kopnąć niż otworzyć, staraj się ostrożnie podejść do nich, a wróci Cię to z nawiązką.

Unikaj nadmiaru wilgoci

Oprócz ostrożnego obchodzenia się z drzwiami, pamiętaj o zachowaniu możliwie jak najbardziej suchych drzwi, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Możesz nie być w stanie ochronić ich przed żywiołami, ale unikaj zbytniego mycia i, jeśli to możliwe, dodawaj markizy do drzwi zewnętrznych, aby zapewnić im dodatkową ochronę. Nawet jeśli pomalowałeś swoje drzwi, nadal są podatne na wypaczenia i rdzę w niemalowanych obszarach, takich jak:

  • zamki,
  • zawiasy.

A jeśli uda Ci się w godzinach pracy drzwi odblokowane, zwiększysz długowieczność urządzeń blokujących. Jeśli chcesz tak zrobić to postaraj się trzymać poufne informacje lub cenne przedmioty w bezpiecznym miejscu np. zainwestuj w sejf w swoim biurze i przechowuj wszelkie przedmioty poza zasięgiem i bezpiecznie schowane.

Dostosuj drzwi

Zwróć uwagę na swoje drzwi. Jeśli się zatrzaskuj lub mechanizmy nie są idealnie wyrównane,być może przyda się ich wymiana albo chociaż profesjonalny ślusarz. Pozwalając drzwiom uderzać o ramę kilka razy dziennie, uszkadzasz nie tylko drzwi, ale także ościeżnicę i otaczającą ją izolację. Ignorowanie drobnych rzeczy, takich jak to, może w końcu kosztować cię ogromnie w kontekście długoterminowych napraw.

Pomiń reklamę na drzwiach

Oczywiście, kuszące jest pokazywać godziny pracy lub prezentować swoje logo na drzwiach wejściowych, ale tym samym możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Naklejki na drzwiach mogą pękać lub łuszczyć się, co stwarza ryzyko uszkodzenia i rdzewienia. Opublikuj stosowne informacje biznesowe na osobnym znaku np. na oknie. Pozostaw drzwi zewnętrzne jako puste płótno.

Artykuł powstał we współpracy z: Hörmann Polska.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*