Jakie są stawki akcyzy na energię elektryczną dla firm?

zmiana sprzedawcy

Dnia 28 grudnia 2018 roku została podpisana ustawa przez prezydenta odnośnie podatku akcyzowego. Ustawa ta ma na celu chronić odbiorców przed wzrostem kosztów energii elektrycznej w 2019 roku. Dotyczy ona zarówno klientów indywidualnych (gospodarstwa domowe) jak i firm.

Jakie są warunki obniżenia cen za energię elektryczną?

Obniżenie cen za energię elektryczną dotyczy tylko i wyłącznie umów podpisanych po 30 czerwca 2018 roku, jednak ważną w tym kwestią jest to, by zawierały one cenę wyższą niż ta, która obowiązywała w poprzedniej umowie. Innym warunkiem może być również cena wyższa w umowie niż w cenniku, który obecnie funkcjonował u sprzedawcy na dzień 30 czerwca 2018 roku

Więcej informacji na stronie: https://poprostuenergia.pl/akcyza-na-prad-i-nowe-ceny-energii-elektrycznej-w-2019-roku/

Jakich stawek odbiorcy będą mogli oczekiwać, jakie rachunki nas czekają?

Według ustawy, opłaty za energię elektryczną nie mogą przekraczać ceny, które są zawarte w cennikach na rok 2019 oraz nie mogą być wyższe niż te, które obowiązywały 30 czerwca 2018. Natomiast opłaty dystrybucyjne nie mogą być większe niż te na dzień 31 grudnia 2018 r. Zmiany opłaty przejściowej weszły w życie od dnia 1 stycznia 2019 r. dla firmy prezentują się następująco:

– 0.08 zł (wcześniej 1,65 zł) – dotyczy odbiorców, którzy podłączeni są do sieci napięcia niskiego.

– 0.19 zł (wcześniej 4.10 zł) – dotyczy odbiorców, którzy podłączeni są do sieci napięcia wysokiego.

Odnośnie stawek akcyzy na energię elektryczną, również można spodziewać się dużych obniżek, kwota będzie wynosić 5 złotych za MWh, gdzie wcześniej kwota ta była czterokrotnie wyższa (20 zł za MWh).  Rewolucji można także rozpatrywać się w przypadku energii czynnej, co ważne to, to, że stawki te nie mogą być wyższe, jak te które obowiązywały w cenniku firmy na dzień 30 czerwca 2018 roku.

W przypadku zawarcia umowy po trzydziestym czerwca, sprzedawca ma w obowiązku zmianę ceny energii elektrycznej na taką cenę, która jest nie wyższa niż ta w cenniku z dnia 30 czerwca 2018 roku.

Zmiana stawek akcyzy za energię elektryczną obecnie jest bardzo korzystna zarówno dla firm jak i również dla klientów indywidualnych. Nowe stawki ukazują gigantyczną różnice pomiędzy kwotami. Wszystkie zależne są od ilości zużycia energii elektrycznej, czy również wysokości napięcia – wysokie, czy niskie napięcie. Rewolucja ta, ma zostać wprowadzona w życie do dnia 1 kwietnia 2019 roku. Możemy być pewni, że ta ustawa pomoże zaoszczędzić wielu przedsiębiorstwom pieniędzy, które mogą zostać spożytkowane na inny cel.

Zobacz także ofertę taniego prądu dla firm: https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*