Jakie były najlepsze uczelnie wyższe 2014r?

najlepsze-uczelnie-wyzsze-w-2014-roku

Niestety żyjemy w czasach, w których posiadanie wyższego wykształcenia nie stanowi gwarancji znalezienie dobrej pracy. W takiej sytuacji bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniego kierunku studiów, które pozwolą na konkurowanie z innymi na rynku pracy. Trzeba jednak pamiętać, że równie duże znaczenie ma znalezienie odpowiedniej uczelni wyższej, ponieważ absolwenci tych najbardziej prestiżowych będą mieli znacznie lepsze szanse na znalezienie pracy bezpośrednio po zakończeniu edukacji.

Uniwersytet Warszawski

to uczelnia, która zajmuje pierwsze miejsce w większości rankingów. Jest to uczelnia, która ma prawie dwieście lat tradycji, co przekłada się na wysoką jakość nauczania. Oczywiście duże znaczenie ma także kadra i pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, którzy często należą do wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach. Zdecydowana większość studentów, którzy wybierają tą uczelnię decyduje się na wybór studiów stacjonarnych. Na UW działa 20 wydziałów, a studenci mogą znaleźć wiele ciekawych kierunków. Do najbardziej popularnych należy między innymi ekonomia, prawo, psychologia oraz filologia angielski.

Na drugim miejscu pojawia się Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

To najstarsza uczelnia w kraju, która od dziesięcioleci oferuje niezmiennie bardzo wysoki poziom nauczania. Wśród oferowanych kierunków bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim stomatologia, weterynaria oraz anglistyka, a także różne filologie obce. Zdobycie indeksu tej uczelni jest na pewno bardzo dużym wyzwaniem, jednaj jej absolwenci prawdopodobnie nie będą mieć większych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy i dalszym rozwojem kariery zawodowej.

Trzeci w rankingach jest Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ta uczelnia również od bardzo wielu lata zajmuje wysokie pozycje w różnych zestawieniach i rankingach uczelni wyższych. Studenci tego uniwersytetu najczęściej wybierają filologie obce, także te bardziej egzotyczne, na przykład japońską i chińską. Na pewno jest do dobry wybór, podyktowany w bardzo dużym stopniu rosnącym zapotrzebowaniem na osoby, które dobrze znają więcej niż jeden język obcy.

Politechnika Warszawska

to z pewnością najlepsza uczelnia techniczna w kraju. Statystyki pokazują, że od wielu lat jest to również jedna z najbardziej obleganych uczelni, co na pewno w dużym stopniu wpływa na jej prestiż. Studenci na tej uczelni chętnie podejmują naukę na takich kierunkach jak informatyka, automatyka i robotyka, czy energetyka. Ukończenie studiów na technicznym kierunku jest na pewno ciekawą alternatywą dla studiów takich jak socjologia, czy psychologia i na pewno daje bardzo dobre perspektywy znalezienie pracy oraz otrzymania dobrego wynagrodzenia.

Kolejna uczelnia w rankingu to Politechnika Wrocławska.

Popularne kierunki wybierane przez studentów tej uczelni to na przykład informatyka oraz inżynieria biomedyczna oraz matematyka stosowana. Politechnikę Wrocławską wyróżnia przede wszystkim bardzo dynamiczny rozwój oraz duże zaplecze naukowe, dlatego studenci tej uczelni mogą być również spokojni o znalezienie pracy.

Przy wybieraniu uczelni wyższej trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Oczywiście taka uczelnia powinna oferować naukę na wybranym kierunku, ale liczy się również poziom nauczania. Warto między innymi poszukać informacji na temat tego, jaki procent danej uczelni znajduje zatrudnienie bezpośrednio po jej ukończeniu oraz jakie są zarobki jej absolwentów. Na pewno spore znaczenie ma także kadra naukowa uczelni oraz jej poziom, ponieważ studiowanie pod kierunkiem dobrych specjalistów to na pewno doskonały sposób na zdobywanie wiedzy w danej dziedzinie.

Znaczenie mają także kwestie praktyczne, jak na przykład koszty, czyli możliwość podjęcia studiów dziennych, ale także wydatki na utrzymanie, których wymaga mieszkanie w dużym mieście, gdzie znajdują się najlepsze uczelnie. Po wzięciu pod uwagę tego typu czynników będzie można na pewno dokonać dobrego wyboru wyższej uczelni oraz kierunku studiów.

Ściśle z edukacją związany jest wybór odpowiedniego zawodu. Tutaj dowiesz się jaki program edukacji dostosować do wybranego zawodu. Polecamy.

Polecamy:
Dlaczego warto studiować informatykę?

1 odpowiedzi "Jakie były najlepsze uczelnie wyższe 2014r?"

  1. Jedną z lepszych uczelni w 2014 była szkoła Preply dzięki czemu też z tej okazji powiększyła się ich baza ofert pracy dla nauczycieli japońskiego w Łodzi http://preply.com/pl/lodz/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-japońskiego

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*