Jak zostać instruktorem fitnessu?

fitness group

Możesz ćwiczyć i wyginać śmiało ciało godzinami? Fitness to Twoje drugie imię? Może w takim razie warto połączyć przyjemne z pożytecznym, spieniężyć pasję i zrobić z niej swój zawód? Któż nie marzy o tym, aby robić to, co kocha i jeszcze, żeby mu za to płacili? Koniec roku to idealny czas na wzięcie życia za rogi i podjęcie postanowień noworocznych – jednym z nich może być zostanie instruktorem fitness.

Podpowiemy Ci, jakie wymagania musisz spełnić i co zrobić krok po kroku, aby zostać instruktorem. Z pewnością zastanawiasz się również, jak dokładnie przebiega taki kurs, z czego się składa, a także na co warto zwrócić baczną uwagę na etapie wyboru szkoły organizującej takie szkolenia.

gw-baner

Co zrobić, aby zostać instruktorem fitness?

Cel już został sprecyzowany – zdobyć tytuł instruktora fitness. Co zatem zrobić, aby ten cel osiągnąć? Po pierwsze, musisz znaleźć odpowiednią jednostkę, która organizuje kursy na instruktora fitness. Do wyboru masz kluby fitness, firmy prywatne lub uczelnie sportowe – to najpopularniejsi organizatorzy takich kursów. Warto dopytać, czy ukończenie kursu w wybranej jednostce jest potwierdzane ‘państwowymi’ dokumentami zaświadczającymi zdobyte kompetencje i honorowanymi w Polsce (lub być może również poza granicami kraju).

Dla kogo kurs trenera fitness?

Instruktor fitnessu to zawód idealny dla każdego, kto jest sprawny fizycznie, czerpie radość z ćwiczeń i potrafi ‘zarazić’ tym innych. Niezbędna w tym zawodzie poza świetną kondycją i wygimnastykowanym ciałem jest również umiejętność pracy zespołowej i silne cechy przywódczo-motywacyjne. No bo kto, jeśli nie trener fitnessu musi umieć zarazić entuzjazmem i ‘porwać’ za sobą nawet najbardziej opornych i marudzących adeptów ćwiczeń?

Kurs na instruktora fitness – jak to wygląda?

Przebieg kursu może się nieznacznie różnić w zależności od jednostki organizującej, może on trwać od kilku dni (wersja bardzo skondensowana i intensywna) do kilku miesięcy. Często warunkiem decydującym o przyjęciu na tego typu szkolenie jest zaświadczenie o co najmniej półrocznym uczestnictwie w zajęciach i stosowne zaświadczenie lekarskie pozwalające na wykonywanie tego zawodu.

Przebieg kursu na trenera fitness

Podobnie jak w innych tego typu szkoleniach tak i kursy na instruktora fitness obejmują część teoretyczną i praktyczną. Poruszane są zagadnienia od wybranych kwestii z anatomii i fizjologii człowieka poprzez zagadnienia dietetyki i biomechaniki, skończywszy na metodyce prowadzenia zajęć. W czasie kursu przyszli instruktorzy przechodzą także trening wzmacniający, zapoznają się z nowoczesnymi formami ruchu (jak np. zumba, pilates, fitness w ciąży itp.)

Podczas trwania kursu uczestnicy zdobywają również wiedzę między innymi na temat tego, jak planować układy choreograficzne, jak dostosować ćwiczenia do muzyki czy też jak komponować ćwiczenia w zależności od grupy wiekowej i stopnia zaawansowania uczestników.

Instruktor fitness nie może zapominać o tym, że w tym zawodzie niezwykle ważne jest nieustanne dokształcanie się i otwartość zmieniające się potrzeby rynku i oczekiwania Klientów klubów fitness.

Dobrym i wartym przemyślenia ruchem na kolejnych etapach kariery instruktorskiej jest zrobienie specjalizacji: na przykład aqua-fitness, freestyle, fitness dla kobiet w ciąży i fitness dla mam po porodzie czy też perfect body. Z takimi wyspecjalizowanymi kompetencjami znacznie zwiększamy swoje szanse na lepsze zarobki.

Ile kosztuje kurs na trenera fitness?

W zależności od jednostki organizującej a także od czasu trwania za kurs instruktorski zapłacimy w granicach 500-1500 zł. Sprawdź ofertę Centrum Szkoleń Instruktorskich Green Way

1 odpowiedzi "Jak zostać instruktorem fitnessu?"

  1. Mam pytanie do czytelników, czy to liceum sportowe może być dla mnie przydatne jeżeli w przyszłości chcę zostać instruktorem finess? Czy to lepiej iść na jakąś dietetycznego czy coś podobnego?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*